Stovykla „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“

Rugpjūčio 3–7 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale vyko dieninė stovykla „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“, iš dalies finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės. Tikslas – organizuoti Šiaulių miesto jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, sudaryti sąlygas vaikams ne tik turiningai pailsėti, bet ir tenkinti gyvūnų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius. Stovykloje dalyvavo 15 Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokinių. Prie sėkmingo stovyklos veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir dvi šaunios bei aktyvios savanorės – Urtė ir Vytautė.

Stovykloje – veiklų įvairovė

 

Stovyklos metu vaikams buvo paruoštos įvairios smagios kūrybinės veiklos: interaktyvios viktorinos, piešimas, parodos rengimas, filmo žiūrėjimas ir aptarimas, knygų parodos pristatymas, edukaciniai užsiėmimai, dėlionių konkursai bei įvairūs smagūs stalo žaidimai, susitikimai ir išvykos. Visos šios veiklos – gyvūnų tematika, tad skatino vaikus išlaisvinti fantaziją ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti, susidraugauti su kitais stovyklautojais bei, žinoma, daugiau sužinoti apie gyvūnus, geriau juos suprasti.

Edukacija su rašytoju Dainiumi Šukiu

 

Jaunieji stovyklautojai bibliotekoje sulaukė ir svečio – apsilankė žinomas iliustratorius ir rašytojas Dainius Šukys. Kūrėjas prisipažino, kad jam labai patinka piešti įvairius gyvūnus, o ir prisistatė originaliai – pasakodamas katino istoriją, tada pakvietė ir vaikus improvizuoti pasakas. Vaikai mielai įsitraukė, kūrė įvairių gyvūnėlių istorijas, spalvino pasirinktą gyvūnėlį, suteikė jam vardą, mąstė, ką padovanos ir palinkės pasakos herojui paršiukui.

Į stovyklą – su keturkojais

 

Tą ypatingą dieną į biblioteką vaikai rinkosi vedini arba nešini savo mylimus augintinius. O jų būta įvairiausių: katė, šunys, jūrų kiaulytės ir net naminė žiurkytė! Jaunieji stovyklautojai mielai pasakojo augintinių istorijas. Visų dėmesį atkreipė auksinis retriveris Leila, emocingoji Kora, mielos katytės, žiurkė Mikutis, įvairiaspalvės jūrų kiaulytės. Vaikai meiliai dalijosi, kaip prižiūri gyvūnus, kuo juos maitina. Mamos, atlydėjusios vaikus, papasakojo šunų atsiradimo istorijas šeimoje. Na, ir, žinoma, gražiam stovyklos prisiminimui, vaikai su augintiniais įsiamžino fotografijose.

 

Rezultatas – šypsenos ir geri atsiliepimai

 

Geriausiai stovyklos sėkmę galime įvertinti klausydamiesi vaikų ir tėvų atsiliepimų. Vaikai labai džiaugėsi edukacijomis, ypač su rašytoju D. Šukiu, taip pat galimybe aplankyti keturkojus bei atsivesti savo augintinį į stovyklą: „man labiausiai patiko fotografuotis su gyvūnais, žaidimai, išvyka į Gyvūnų globos namus ir Gamtininkų centrą“, – savo įspūdžius pasakojo dalyvis Gustas.

 

Organizuojant stovyklą, buvo svarbu, kad vaikams patiktų tema – būtų aktuali ir įdomi, tad pažintis su gyvūnais – puikiai pateisino lūkesčius. Įvairiapusės veiklos neleido vaikams nuobodžiauti, skatino veikti kūrybingai, mokė empatijos ir draugiškumo: „labai patiko „Kahoot“ viktorina, pinti apyrankes, žiūrėti filmus, lankstyti balionus“, – įspūdžiais dalijosi Kamilė.

Tėvų nuomone, vaikai kasdien grįždavo kupini teigiamų emocijų: „labai noriai lankė stovyklą. Kiekvieną dieną pasakodavo, ką nuveikė“, – pasakojo Gusto mama Vaida. „Dukra buvo sužavėta apsilankymu pas gyvūnus. Jai tai paliko labai didelį įspūdį. Puiki mintis!“, – džiaugėsi Aušrinės mama.

Pasak tėvelių, stovykla su kaupu pateisino tiek vaikų, tiek tėvų lūkesčius, todėl tikrai norėtų, kad ir kitais metais vaikai galėtų lankyti tokią stovyklą. Beje, prie sėkmingo stovyklos veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir dvi šaunios aktyvios savanorės – Urtė ir Vytautė. Merginos ne tik padėjo įgyvendinti veiklas, bet ir pačios inicijavo įvairių žaidimų, draugiškai bendravo su stovyklautojais.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.