Stovykla „Stipri bendruomenė – saugus vaikas“

Loreta Undraitytė, Jolanta Tamošaitienė, Liudmila Norkaitienė, Saulena Lukšienė
,
projekto „Stipri bendruomenė – saugus vaikas“ vykdytojos 

Tėvai tikrai sutiks su teiginiu, kad vasaros stovykla – geriausia vaiko užimtumo priemonė, nes jis nuolatos yra užsiėmęs įdomia veikla ir tuščiai neleidžia dienų prie kompiuterio. Bendra veikla su bendraamžiais padeda vaikams formuotis bendravimo įgūdžiams, žaisdami kartu, jie mokosi derėtis, dirbti komandoje, priimti bendrus sprendimus, dalytis patirtimi, palaikyti vieni kitų idėjas ir, žinoma, mokytis vienas iš kito. Tai tarsi patyriminis mokymasis. Juk net Albertas Einšteinas yra pasakęs, kad „vienintelis žinių šaltinis yra patirtis“.

 

Nuo birželio 10 iki 17 dienos Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių 6 dienų stovykla „Stipri bendruomenė – saugus vaikas“ finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Susirinko 120 stovyklautojų. Likus kelioms savaitėms iki stovyklos rūpestingai dėliojome kiekvienos dienos veiklas, kad čia atėjusiems vaikams būtų gera, kad gautų ne tik pramogas, bet ir žinias, patirtį, praktiką ir žinomą būtų apsupti begalinio dėmesio ir meilės. Ir kas geriau tai gali padaryti, jei ne juos mokantys, gerai pažįstantys mokytojai. Mokytojai, kurie net nesuabejojo, ar verta organizuoti. Atsakymas vienas – TAIP. O veiklos buvo įvairios: plaukimas laivu Nemuno delta iš Mingės kaimo ir edukacija Rusnėje, Gyvo žirgo muziejus, „Laimės pasagos“ edukacija, lankytojų centras, milžinų ekspozicija Kurtuvėnuose, Arūno žirgynas, „Ožiukų mokykla“, Jogos užsiėmimai, kareiviškų batų „pasimatavimas“ ir supažindinimas su kario kasdienybe Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų batalione, edukacijos „Amatų krautuvėlėje“, Garso galia su Didžeridu Šakiuose, skanavo sveikuolių kokteilius kavinėje „Džiovinukas“, mokiniai kepė spurgytes, supažino su policijos pareigūno profesija, specialiosiomis priemonėmis, policijos komisariato patalpomis, galėjo atsisėsti į policijos tarnybinį automobilį ir pasijusti tikrais policijos pareigūnais. Būtų galima vardinti ir vardinti…

 

 

6 dienos prabėgo labai gretai. Viską atperka vaikų šypsenos, juokas, dėkingumo žodžiai ir klausimas paskutinę dieną „Mokytoja, ar tikrai šiandien paskutinė diena. Kaip gaila“, „Ką aš dabar veiksiu nuo pirmadienio?“, „Kaip dar norėčiau“. Smagu, kai gauni ir tėvelių padėkos žodžius „Nuoširdžiausias DĖKUI stovyklautojų kolektyvui, visoms mokytojoms, už nuostabią stovyklos programą mūsų vaikiukams. Nuostabius įspūdžius ir įdomias edukacijas“.

 

Todėl drąsiai ir garsiai sakome, kad darbas su vaikais, meilė, dėmesys, pagarba, supratimas paremtas grįžtamojo ryšio principu: kiek duosi, tiek gausi atgal. O vaikai gali duoti labai daug. Vertiname tai, ką turime ir dėkojame už kiekvieną naują pamoką, iššūkį. Štai Jums ir sėkmės formulė…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *