Stovykla „Pažink mane – atrask save“

Vaida Beinarienė, Saulena Lukšienė
,
projekto „Pažink mane – atrask save“ vykdytojos 

„Svarbu ne tai, ką žaisti, o kaip galvoti ir jaustis žaidžiant. Galima protingai žaisti su lėlėmis ir kvailai bei vaikiškai žaisti šachmatais. Galima įdomiai ir su begaline fantazija žaisti traukiniais, medžioklę ar indėnus ir beprasmiškai skaityti knygeles…“ ( Janušas Korčakas).

 

Nuo birželio 27 iki liepos 1 dienos Jurbarko Naujamiesčio progimnazijoje vyko 5–6 klasių mokinių 5 dienų stovykla „Pažink mane – atrask save“ finansuojama Jurbarko rajono savivaldybės lėšomis, skirtomis mokinių užimtumo, socializacijos, prevencijos ir kitoms programoms finansuoti. Šią stovyklą rėmė ir visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Susirinko 30 stovyklautojų, jų tarpe ir progimnazijoje besimokantys vaikai iš Ukrainos. Pildant paraišką stovyklos finansavimui gauti, atsakingai dėliojome veiklas, kad vaikams būtų ne tik įdomu, bet ir naudinga.

 

 

 

5 dienos ir visos labai skirtingos. Pirmąją dieną pradėjome su Guoda ir Artiomu iš Whatansu  komandos. Užsiėmimų metu buvo aptartos ir praktiškai patyrė, ką reiškia atsakomybė, pagarba, girdėjimas, gebėjimas susitarti, mokėsi kokybiškai, dėmesingai bendrauti, o kai reikia – išklausyti ar tylėti. Vėliau žaidė bendravimo, komandinius žaidimus. Antroji diena buvo skirta edukacijoms „Amatų krautuvėlėje“ su MB „Mūsų gyvenimo spalvos“ Šakiuose: garso kelionė, garso galia su Didžeridu, terapija, padedanti sumažinti įtampą, komandiniai žaidimai su  šeimininkais Jūrate, Sauliumi ir Linu. Trečioji  diena prasidėjo angelų gamyba Zanavykų muziejuje. Vėliau pasidavėme vaikiškiems šėliojimams. Ketvirtąją dieną apsilankėme Smalininkų senjorų namuose, kurie įsikūrę ramioje vietoje ant Nemuno kranto. Mus pasitiko nuostabūs namų vadovai Milda ir Darius Vasiliauskai. Vaikus sužavėjo šių namų jaukumas ir kūrybingai išpuoselėta aplinka. Sužinojome, kaip prižiūrimi senjorai, vykdoma jų slauga, kokios socialinės, sveikatos priežiūros paslaugos, užimtumo organizavimas ir pan. Mankštinomės, sportavome, žaidėme, organizavome „keturračių“ varžybas, vaikščiojome Kneipo takeliu, gaivinomės šaltu dušu, vaišinomės skaniu arbūzu, braškėmis. Vaikai kartojo, jog netikėjo, kad čia taip gera, kad gali būti toks geras direktorius ir žadėjo dar būtinai čia sugrįžti. Vėliau mūsų laukė praktinė veikla  Smalininkų TVM, kuri buvo skirta iš arčiau susipažinti su mokykloje teikiamu profesiniu mokymu. Mokiniai siuvo, kalė monetas, susipažino su mokyklos dirbtuvėse automobilių ardymo ir surinkimo darbais, mokėsi valdyti krovininius automobilius. Berniukai susižavėję vis kartojo „Kaip čia įdomu, viena iš geriausių stovyklos dienų“. Stovyklos veiklas užbaigėme  svečiuose pas brolius kapucinus Paulių vienuolyne, kuriame apie savo misiją Lietuvoje ir vienuolių gyvenimą papasakojo broliai Michal Ferenc ir Tomas Pilch. Čia praleidome visą dieną. Vaikai uždavė daugybę klausimų ir sulaukė nuoširdžių atsakymų. Vėliau buvo puiki proga apžiūrėti vienuolyną, pasiklausyti giesmių. Išvykdami iš  vienuolyno, kiekvienas išsinešėme savus išgyvenimus, naujus pojūčius,  pasisėmėme šviesių minčių, sustiprinome viltį ir tikėjimą.

 

Verta dirbti, šėlti, kvailioti su vaikais. Koks stiprus jo, jau suaugusiojo, gyvenime bus prisiminimas, kad buvo bent vienas žmogus, kuris su juo pasidavė vaikiškiems žaidimams, pokalbiams, atradimams, nebijojo klysti, atrodyti juokingai… Svarbu duoti čia ir dabar.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.