Stovykla pagal „eTwinning“ projektą „Virtualioji istorija. Suvalkija knygose“  

Regimantas Kaikaris
,
Šiaulių Vinco Kudirkos prog-jos pradinių klasių mokytojas

Devyni Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos 2b klasės mokiniai ir aš, mokytojas Regimantas Kaikaris, visus mokslo metus dalyvavome tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Virtualioji istorija. Suvalkija knygose“. Projektas kvietė mokinius susipažinti su Suvalkijos krašto lankytinomis vietomis, tradicijomis, kultūriniu, buitiniu bei kulinariniu regiono paveldu. Mokiniai kūrė knygų skirtukus ir siuntė juos draugams, kurie gyvena užsienio šalyse. Kiekvienas projekto dalyvis turėjo sukurti ir išsiųsti 8 knygų skirtukus projekto partneriams. Baigiamasis projekto akcentas – edukacinė vasaros stovykla. Šią vasarą mokiniai iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Ispanijos, Islandijos ir iš Lietuvos stovyklavo Suvalkijoje, Jurgežeriuose.

 

Dešimt dienų (nuo rugpjūčio 5 d. iki 14 d.) mokiniai tiesiogiai susipažino su Suvalkijos regionu. Vaikai aplankė Vištyčio malūną, akmenį, ežerą, Raudonės, Panemunės pilis, Gelgaudiškio, Paežerių dvarus, Jono Basanavičiaus gimtinę (Ožkabalių kaimą), Šimtmečio ąžuolyną, Raudondvarį, Antano Juškos sodybą Vilkijoje. Lankomuose objektuose mokinių laukė įvairios pažintinės ir edukacinės programos: senoviniai žaidimai, dvaro šokiai, stalo etiketas, medaus gamyba, suvalkietiškų blynų kepimas, lobio paieškos, pažintis su Šilelio taku ir Šventuoju Šilo šaltinėliu, laiškų rašymas su žąsies plunksna, protmūšis apie Joną Basanavičių ir kitos įdomios veiklos. Ekskursijų vadovai papasakojo įvairių istorijų apie Suvalkijos dvarus ir pilis. Stovyklavietėje vaikai taip pat aktyviai praleido laiką: maudėsi ežere, kepė zefyrus, duoną ant laužo, susipažino su šauliais, šaudė į taikinius, klausėsi grupės „Jonas ir jiedu“ koncerto, dalyvavo diskotekose, naktiniame žygyje, kūrė gamtos užuolaidas, sapnų gaudykles, pynė draugystės apyrankes, organizavo futbolo varžybas ir talentų šou, susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstove, kuri atvežė stovyklautojams dovanų. Viena iš įsimintiniausių stovyklos akimirkų – pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės apsilankymas stovykloje. Ji bendravo su stovyklos vaikais, mokytojais, šoko drauge suvalkietišką šokį „Ciceliukė Marceliukė“, priėmė vaikų kurtus skirtukus.

 

Edukacinėje stovykloje buvo 89 dalyviai, iš kurių 75 vaikai ir 14 mokytojų. Vaikai labai smagiai leido laiką stovykloje, išsiskyrė galvodami apie naują projektą ir galimybę susitikti kitą vasarą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.