Stovykla „Mano pojūčiai”

Aistė ir Gintarė
,
Pasvalio l.-d. „Liepaitė“

Birželio mėnesį Pasvalio lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko stovykla „Mano pojūčiai“. Mes, vyr. meninio ugdymo pedagogė Gintarė Bagdonavičiūtė ir logopedė metodininkė Aistė Tamošiūnienė kartu su 4–6 metų vaikais vykdėme įvairias veiklas, kurių metu vaikai atkreipė dėmesį į savo penkis pagrindinius pojūčius.

 

Klausos diena buvo skirta ausų mankštelei. Kad ji būtų smagesnė vaikai dekoravo plastikinius kibirus, kurie vėliau virto puikiais muzikiniais instrumentais. Grodami mediniais pagaliukais mažieji stovyklautojai mokėsi atidžiai išklausyti pedagogės siūlomą ritmą ir jį pakartoti, mokėsi skiemenuoti ir skanduoti.

 

Regos diena pradėta akių mankštele. Dėmesys buvo skiriamas šviesos terapijai. Atliktos atpalaiduojančios užduotys multisensorinėje aplinkoje. Aplankydami darželyje gyvenančius augintinius vaikai suprato, kad ne viską galima liesti, kartais reikia tiesiog pasikliauti savo rega, o ne pirštukais.

 

Lytėjimo diena prasidėjo nuo rankų ir pirštų mankštos. Kieme atlikome ir basakojų mankštą, kurios metu vaikai basomis kojytėmis keliaudami sveikuolių takeliu pajuto skirtingų tekstūrų poveikį pėdutėms. Atlikome ir meninę užduotį, kurios metu vaikai iš darželio kieme surinktų gamtinių medžiagų sukūrė savo svajonių kilimą.

 

Uoslės diena buvo skirta aplinkos kvapams. Vaikus labiausiai sudomino darželio kieme augantys augalai, kurie skleidžia skirtingus kvapus. Uostėme ne tik žydinčias gėles, medžių ir krūmų lapus, bes ir rastus grybus. Labai nustebino rastos nulūžusios ir apsamanojusios medžio šakos kvapas. Ji kvepėjo lygiai taip, kaip kvepia grybai. Vaikams buvo puiki patirtis suprasti, kad ne visada gali pasikliauti vien savo uosle.

 

Skonio diena buvo tarsi ir uoslės dienos tęsinys. Vaikai suprato, kad tai kas skaniai kvepia ne visada būna gero skonio, arba atvirkščiai. Visų pirma atlikome liežuvio ir lūpų mankštelę. Pauostėme ir paragavome cinamono ir maltos kavos. Vaikams labiausia patiko paslapties žaidimas, kurio metu skarele uždengtomis akimis turėjo pauostę ir paragavę atspėti kas slepiasi stiklinėlėje.

 

Lavinami pojūčiai padeda geriau orientuotis pasaulyje, pažinti save ir kitus, priimti įvairiausius išorės siunčiamus signalus, bendrauti su žmonėmis, išreikšti save, taip pat skatina mąstymo, atminties, dėmesio vystymąsi, lavėja vaiko vaizduotė ir kūrybiškumas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.