Stiprinti mokinių emocinę savijautą – svarbu  

Neringa Gerdauskytė
,
psichologė
Irena Liebienė
,
socialinė pedagogė

2020-uosius LR Seimas paskelbė Vaikų emocinės gerovės metais. Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinėje mokykloje spalio mėnesį vyko įvairios veiklos, skirtos ugdyti bendravimo įgūdžius, stiprinti psichinę sveikatą bei pasitikėjimą.

 

Bendradarbiaudamos su bibliotekininke Kristina Pleikiene ir klasių vadovais 5-tų, 6-tų ir 8-tų klasių mokiniams mokyklos bibliotekoje surengėme socialinio emocinio ugdymo pamokas-praktinius užsiėmimus „Bendraukime ir bendradarbiaukime“. Mokiniai, dirbdami komandomis, žaidė stalo bei judriuosius žaidimus, lavino socialines-emocines kompetencijas (atidaus klausymosi, taisyklių ir susitarimų laikymosi, bendro tikslo siekimo ir kitas).

Klasių valandėlių bei socialinio ir emocinio ugdymo pamokų metu buvo kreipiamas dėmesys į pasitikėjimo savimi ir bendravimo įgūdžių stiprinimą. Mokiniai žiūrėjo Niko Vujičičiaus (Nick Vujicic) filmą „Patyčios turi baigtis“ ir aptarė, kaip bendrauti ir neskaudinti kitų, o draugą įžeidus – sugebėti atsiprašyti.

 

Sveikatos priežiūros specialistė Loreta Grinienė ir aš, mokyklos psichologė Neringa Gerdauskytė, 4-tų klasių mokiniams surengėme teorinius-praktinius užsiėmimus, kuriuose aptarėme emocijų svarbą, mokiniai ieškojo būdų kaip įveikti baimę, pyktį, liūdesį.

Per etikos pamokas su manim, mokytoja Irena Liebiene, mokiniai diskutavo apie pagalbą draugams, apie žodžio galią mūsų emocinei savijautai; rašė pagalbos žinutes ir patarė draugams, kaip elgtis, kai jaučiasi liūdni, pikti, nerimaujantys, įžeisti. Mokinių žinutės buvo eksponuojamos stende, kuriame mokyklos bendruomenės nariai galėjo rasti informacijos apie psichinės sveikatos stiprinimo būdus, kokios emocinės pagalbos galima tikėtis telefonu.

Tikimės, kad šios veiklos prisidės prie mokinių emocinės gerovės stiprinimo bei dvasinio atsparumo, kuris leidžia patirti džiaugsmą, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.