Stebuklingas kalėdinis maišelis

Rita Garalienė ir Danguolė Kaminskienė
,
Mažeikių l.-d. „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Sugrįžkime trumpam mintimis į vaikystę, į stebuklingą kalėdinį laikotarpį. Prisiminkime, su kokiu tyru džiaugsmu visi laukėme kalėdinių stebuklų ir dovanų. Namuose pasklisdavo kepamų imbierinių sausainių kvapas, o Kūčių rytą iš miško parnešta eglutė visus džiugino ir kvietė ją puošti. Vaikų akyse spindi šventinis laukimas, o kalėdiniuose laiškuose surašyti norai, linkėjimai, geri nuveikti darbeliai. Vaikų širdelėse kalėdinis laukimas prisipildo gilesnės prasmės kai baltos snaigės kloja takelius, medžių šakeles, o vaikų žiemos pramogos ir išdaigos pasipila kaip iš gausybės rago.

 

Pasitinkant gražiausias metų šventes – Kalėdas, mes, Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rita Garalienė ir Danguolė Kaminskienė organizavome respublikinę virtualią ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų parodą „Stebuklingas kalėdinis maišelis“. Parodos tikslas – ugdyti kūrybinius ir meninius gebėjimus, iniciatyvumą, bendradarbiavimą, estetinį suvokimą.

 

Vaikai, tėvai ir pedagogai savitai ir originaliai kūrė kalėdinius maišelius, taikė įvairias meninės raiškos priemones, plėtojo meninės kompetencijos galimybes. Parodos organizatorės į kūrybinį procesą įtraukė ir šalies ugdymo įstaigų vaikus, tėvus, pedagogus. Internetinėje erdvėje sulaukėme 128 darbelių nuotraukų iš 54 respublikos ugdymo įstaigų (juos pamatyti galima čia).

 

Džiugina kūrybinių darbų gausa. Kiekviename darbe įdėta meilės, šilumos, kūrybiškumo, originalumo. Visa tai persipina su adventiniu laikotarpiu, su šiltu ir jaukiu švenčių laukimu.

 

Stovint prie Naujųjų metų slenksčio linkime visiems pilno maišo dovanų ir džiaugsmingų stebuklų. Juk Kalėdos – nuostabus stebuklų metas. Lai pildosi stebuklai, tikėkime jais! Lai kiekviena diena būna tarsi Kalėdos, kupina gerumo ir nuoširdumo, meilės ir vilties, džiaugsmo ir tikėjimo, atjautos ir šypsenos vienas kitam.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.