Stebėjome, patobulėjome, beliko taikyti

Reda Benevičienė

Marijampolės Sūduvos gimnazija baigia įgyvendinti Europos Sąjungos finansuojamą „Erasmus“ KA1 projektą „Stebėk. Tobulėk. Taikyk“. Gegužės 2–6 d. mokytojų grupė su darbo stebėjimo vizitu vyko į Estiją. Šalia Talino esančioje Viimsi gimnazijoje, kuri pritaikyta ugdyti šiuolaikinį XXI a. mokinį, susipažino su naujos – pirmąjį penkmetį skaičiuojančios – ugdymo įstaigos mokymo programomis, taikomais mokymo metodais, inovatyviomis erdvėmis. Jau vien faktas, kad mokykla įkurta atlikus gyventojų apklausą, kokiais prioritetais jie vadovaujasi, siekdami ugdyti jauną žmogų, pasako, kad gimnazijos vizija yra labai aiški.

 

 

Ir iš tikrųjų įsitikinta, kad daugiausia dėmesio skiriama ne mokymosi rezultatams, bet ugdymo procesui ir asmenybės augimui. Didžiausias įdirbis atliekamas pirmoje gimnazijos klasėje: išvystyta mentorystės sistema, kada 16 mokinių paskiriamas mentorius, sukuriantis šiltus tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo santykius, padedantis mokiniui išsiugdyti pareigos, atsakomybės jausmą, savarankiškai planuotis laiką.

 

Besisvečiuojant nustebino daugelis dalykų: grožėjomės šiuolaikiškomis poilsio erdvėmis su mažais bibliotekų kampeliais, stalo tenisu, stalo futbolu aktyvesniems; neišgirdome į pamokas kviečiančių skambučių, pamokos laikas pailgintas iki 70 minučių (per tokią trukmę giliau įsisavinamas temos turinys, išlieka galimybė panaudoti kuo daugiau metodų).

 

Džiugu, kad teko ne tik stebėti įvairių dalykų (anglų kalbos, istorijos, muzikos, istorijos) pamokas, bet ir patiems įsitraukti į įdomias bei naudingas veiklas. Išbandėme daug aktyvių metodų, kaip galima sudominti mokinį ir ugdymo procesą padaryti patrauklesnį. Dalyvavome mokytojų bendruomenės susirinkime, kuris vyksta kartą per savaitę. Tokių susitikimų metu dalijamasi džiaugsmais, iššūkiais, problemomis, patarimais. Kolegialus, nuoširdus mokytojų bendravimas – viena pamatinių gimnazijos vertybių, nes tik veikiant kartu galima padaryti labai daug.

 

Apibendrinę vizito patirtis galime sakyti, kad darome daug gražių ir naudingų dalykų, bet šešėliuojant kitų veiklas, be jokios abejonės, pasimokoma, patobulėjama ir belieka tik išbandyti bei taikyti naudingus pavyzdžius savo praktikoje, kaip tą ragina daryti projektas „Stebėk. Tobulėk. Taikyk“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.