STEAM veiklos dalis – lipdymas

Jolanta Vaitkevičienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinio ugdymo mokytoja ekspertė

Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 2c klasės mokiniai nuo sausio bendravo ir bendradarbiavo su tautodailininke ir keramike iš Panevėžio, „Jurgitėlės amatai“ įkūrėja Jurgita Čiplyte. Kartu su menininke jie dalyvavo trumpalaikiame lipdymo iš plastilino projekte „Projektuoju namą“. J. Čiplytė su antrokais susitikdavo kartą per mėnesį. Lipdymas mokiniams buvo viena mėgstamiausių veiklų, lavinusi ne tik smulkiąją motoriką, bet ir praplėtusi akiratį, skatinusi domėtis įdomiais faktais, plėtusi vaizduotę ir kūrybiškumą, ugdžiusi mokinių socialinę, komunikacinę ir bendradarbiavimo kompetencijas.

 

 

Paskutiniame užsiėmime mokiniai dirbo mažose grupelėse. Jie turėjo naudodami antrines žaliavas ir išmoktus lipdymo būdus nulipdyti namus, pasirinkdami namo paskirtį, namo sudėtines dalis, apgyvendinti jame gyvūnus, vabzdžius, pasakų personažus ir kt. Dar viena svarbi užduotis vaikams buvo tuos darbus pristatyti nufilmuojant trumpą vaizdo filmuką. Buvo nepakartojamai smagu klausyti darbinio šurmulio, linksmų emocijų ir pamatyti spontaniškai kurtus įvairius statinius: fermą žirgams, Drakono namą, namą musmirei, namą pandai, namus šuniukams. Mokiniai mėgavosi ir stipriai įsitraukė į improvizuotą veiklą, kuri džiugino visus antrokus, o labiausiai – mane, mokytoją Jolantą.

 

Esame iš visos širdies dėkingi tautodailininkei Jurgitai Čiplytei už nuoširdžią bendrystę, už ypatingą kūrybinį ryšį, už atvertas plačias duris į kitokį meno pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.