„STEAM vasara“

Ligita Macijauskaitė
,
specialiųjų poreikių mokinių mokytoja

Stovyklos – puikus būdas vaikams atitrūkti nuo kasdienybės, pakeliauti, užsiimti įdomia veikla bei patirti naujų įspūdžių. Birželio 16–22 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ pradinių lavinamųjų klasių mokinukams vyko vasaros stovykla „STEAM vasara“. Vaikai turiningai leido laisvalaikį dalyvaudami įvairiose edukacijose, keliaudami bei pramogaudami. Neįgaliesiems labai svarbus socialinis patyrimas, bendravimas, buvimas natūralioje aplinkoje drauge su visais.

 

Pirmąją stovyklos dieną lankėmės Kęsčių gaisrinės muziejuje, kur mus pasitiko jo įkūrėjas, buvęs ilgametis Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vladas Liekis. Jo surinkta ugniagesybos istoriją menanti kolekcija išties įspūdinga. Nuo ženklelių, gaisrinių automobilių modeliukų iki senovinio, 1949 m. pagaminto gaisrinio automobilio. Vaikai džiūgavo galėdami apsirengti ugniagesio kostiumą bei leisti vandenį iš žarnos. Karštą dieną visi atsigaivino po vandens čiurkšlėmis. Grįžome šlapi, bet laimingi, gavę dovanų bei pasisėmę džiugių emocijų.

 

Antrąją dieną vykome į tolimesnę kelionę, Vinetu kaimą Klaipėdos rajone, kur susipažinome su indėnų kultūra, istorija bei gyvenimo būdu. Muziejuje apžiūrėjome autentiškus, indėnams šventus daiktus, ginklus, aprangos detales, papuošalus, meno dirbinius ir kt. Jėgas galėjome išbandyti šaudydami iš lanko, mėtydami ietis. Paslaptingų istorijų klausėmės indėnų palapinėje. Susipažinome su indėnų žirgais, ožkelėmis, triušiais ir naminiais paukščiais. Kelionė tuo nesibaigė, žinoma, nuvykome prie išsvajotos jūros, kur maudėmės ir krykštavome jos bangose.

 

Trečiąją dieną laukė pramogos ir sveikatinimo procedūros mūsų mokyklos kieme. Vaikščiojome basomis Kneipo takeliu, braidėme po vėsų baseinėlio vandenį. Pramogavome  leisdami didžiulius muilo burbulus. Išbandėme naujus žaidimus (magneto rinkinius, svarstykles, gręžimo rinkinį).

 

Ketvirtąją dieną Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre stebėjome, kaip lauke ant krosnies kepami širdelių blynai. Skanavome puikios šeimininkės Jolantos blynų, tepdami aviečių uogienę ir užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasisotinę tyrinėjome aplinką, ieškojome vabaliukų ir stebėjome juos padidinimo inde. Apžiūrėjome senovinių gėlių darželį. Jauki centro aplinka visada nuteikia maloniai viešnagei.

 

Paskutiniąją stovyklos dieną keliavome pas savo draugus į Vaikų biblioteką. Ten mus visada pasitinka nuoširdūs ir rūpestingi darbuotojai. Apžiūrėjome naujas knygas. Labai įdomu buvo žiūrėti į knygeles pro 3D akinius: vaizdai tarsi atgyja ir norisi paliesti. Bibliotekoje galėjome ir pažaisti bei apžiūrėti molinių dirbinių parodėlę. Gavome ir dovanėlių atminimui.

 

Stovyklos pabaigą vainikavo pramogos Taurų parke „Batutai ORE“. Šokinėjome, laipiojome, žaidėme, suvalgę porciją ledų laimingi grįžome į mokyklą.

 

Dėkojame visiems, kurie mus nuoširdžiai priėmė ir leido džiaugtis nuostabiomis stovyklos akimirkomis. Vaikai buvo laimingi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.