STEAM ugdymas Kruopių darželyje

Odeta Kalinauskaitė
,
Akmenės rajono Kruopių pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Pastabumą skatinančios bei matavimo, skaičiavimo ir gebėjimo palyginti veiklos – pirmosios, kuriomis pradedamos STEAM (integralus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymo) ugdymas.

 

Kruopių darželio „Pelėdžiukų“ grupės vaikai, stebėdami rudenėjančios gamtos požymius, taikė STEAM idėjas: skaičiavo, palygino, tyrinėjo įvairią gamtinę medžiagą (kankorėžius, įvairių medžių lapus, gėlių žiedus, pušų šakeles). Gamtos stebėjimų įkvėpti, vaikai nusprendė rudenį užkonservuoti. Patirdami džiugių emocijų, pasitardami ir diskutuodami – dėjo į stiklainius pasirinktą medžiagą, užpylė vandeniu, užsuko dangtelius. Darbas atliktas.

 

Įdomi, nekasdienė, žaisminga patirtinė veikla pavyko sėkmingai. Veiklos metu ugdomos ne tik aplinkos pažinimo, skaičiavimo, tyrinėjimo sritys, bet ir sakytinė bei rašytinė kalba, meninė raiška; vaikų iniciatyvumas ir atkaklumas, mokėjimas spręsti problemas bei bendradarbiavimo su bendraamžiais situacijos.

STEAM lapai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.