STEAM projektas „Žydinti pieva“

Audronė Dantaitė, Renata Rudžionienė
,
Kauno l.-d. „Žilvitis“ mokytojos

Prieš metus mums, Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytojoms Renatai ir Audronei, kilo idėja lauko aplinkoje sukurti anksti pavasarį žydinčią pievą. Pirmais metais pasodinti krokai ir narcizai pražydo negausiai. Šiais metais, kad įgyvendintume savo idėją, organizavome STEAM projektą „Žydinti pieva“. Jame dalyvavo visa lopšelio-darželio bendruomenė. Ugdytinių tėveliai, mokytojai, įstaigos administracija ir kiti darbuotojai pasirūpino narcizų, krokų ir hiacintų svogūnėliais. Ugdytiniai, nuo pačių jauniausių iki pačių vyriausių, tuos svogūnėlius rūšiavo pagal dydį, matavo, svėrė ir skaičiavo, kurios rūšies yra daugiau, braižė diagramas, skaičiavo, kiek iš viso yra surinkta gėlių svogūnėlių.

 

Atėjus sodinimo metui į pagalbą ugdytiniams ir jų mokytojoms atskubėjo tėveliai ir visi ugdymo įstaigoje dirbantys darbuotojai – buvo pasodinta 1850 gėlių svogūnėlių. O grupė, kuri suskaičiavo ir pasodino daugiausiai gėlių svogūnėlių (net 450 vienetų), gavo prizą.

Visa lopšelio-darželio bendruomenė laukia ankstyvojo pavasario, kada pražys mūsų „Žydinti pieva“ ir džiugins visus – tiek mažus, tiek didelius – gražiausiais pavasariniais žiedais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.