STEAM projektas „Pirkinių maišelis iš marškinėlių“

Renata Rudžionienė

Jau antrus metus Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ mokytojos Žemės dienai paminėti organizuoja ir vykdo ekologinį STEAM projektą „Pirkinių maišelis iš marškinėlių“. Šiemet mokytojos Audronė Dantaitė, Liucija Ramanauskienė, Renata Rudžionienė ir Airina Jančaitienė prisijungti prie šio projekto pakvietė ir respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojas. Iniciatyviai ir išradingai kartu su grupių vaikais ir tėvais projekte dalyvavo ir savo patirtimi dalinosi ne tik Kauno lopšelis-darželis „Žilvitis“, bet ir lopšeliai-darželiai „Riešutėlis“ (Panevėžys), „Žilvitis“ (Šiauliai), „Liepaitė“, „Sadutė“, „Vaidilutė“, „Žara“ (Kaunas), Vilniaus r. Skaidiškių mokykla-darželis, Kauno Prano Daunio ugdymo centras, Raseinių r. Ariogalos lopšelis-darželis.

 

Projektas vyko 2022 m. kovo–balandžio mėnesiais keturiais etapais. Pirmo etapo metu vaikai namuose kartu su tėvais skaičiavo ir rūšiavo maišelius, parsineštus iš parduotuvės su pirkiniais. Užduotis buvo labai įdomi ir naudinga, nes vaikai ir tėvai lygiaverčiai pasitikrino žinias, tyrinėjo ir diskutavo, kokius: ekologinius ar teršiančius gamtą pirkinių maišelius naudoja. Grupėse, padedant mokytojoms, rezultatus pateikė diagramose. Piešti diagramas buvo dar viena, vaikus labai sudominusi patirtis. Padarę išvadą, kad namo parsinešama labai daug polietileninių maišelių, antro etapo metu vaikai namuose su tėvais gaminosi: siuvo pirkinių maišelius iš savo senų, nebedėvimų marškinėlių. Trečias projekto etapas vyko grupėse: vaikai, pasirinkę įvairias technikas, puošė, dekoravo jau pasiūtus, o pirkinių maišelius tapė teptukais ir pirštais, siuvinėjo, derino spalvas, figūras, kaspinėlius ir kt. Pasirodo, kad kūrybai ir išmanumui nėra ribų, kad mūsų mažieji labai gerai supranta ir moka įvertinti ne tik grožį, bet ir naudą.

 

 

Ketvirtasis etapas kiekvienoje įstaigoje vyko įvairiai: buvo organizuojamos parodos, dovanojimo akcijos. Kauno lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko įspūdingas maišelių demonstravimo „šou“ – lauke, skambant nuotaikingai muzikai ir aidint aistringiems plojimams kiekviena grupė žengė ant „pievos podiumo“ ir demonstravo savo kūrybą. Šypsenos, pasitikėjimas savimi, noras parodyti savo darbus, leido vaikams tapti ne tik dizaineriais, bet ir mažaisiais modeliukais. Mes esame atsakingi ir norime kurti tvarią aplinką, todėl ir kitąmet kviečiame kuo daugiau įstaigų prisijungti prie jau tradicinio mūsų projekto.

 

Projekto akimirkos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.