Stažuotėje Nyderlandų karalystėje

Alytaus Putinų gimnazijos teatro mokytoja metodininkė Žiedūnė Maldonienė dalyvavo 5 dienų stažuotėje Nyderlandų karalystėje, Zwolėje. Šią stažuotę organizavo Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) įgyvendindama projektą „Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“. Stažuotei buvo atrinkta 10 Lietuvos menų mokytojų (keturi dailės ir po du teatro, muzikos bei šokio).

Stažuotės dalyviai lankėsi ArtEZ dizaino ir menų akademijoje, kurioje yra ruošiami būsimi menų mokytojai. Mokymosi aplinka kėlė lengvą pavydo jausmą, o dėstytojai žavėjo laisvu ir betarpišku bendravimu. Vėliau lankėmės Meander koledže, kuriame visas dėmesys skiriamas teatrui, muzikai, dailei, technologijoms ir sportui. Taip pat turėjime galimybę lankytis Van der Capellen bei Meppel mokyklose, AetEz muzikos akademijoje bei atvirai diskutuoti apie Lietuvos ir Nyderlandų karalystės švietimo sistemos panašumus bei skirtumus, įtraukiojo ugdymo perspektyvas bei vizijas. Ketvirtadienio vakarą lankėmės Zwolės teatre, kur stebėjome performatyvaus šokio spektaklį „DARK MATTER“. Vizitus užbaigėme nuostabiame De Fundatie menų muziejuje, kuriame susipažinome su naujausia muziejaus paroda „BRAVE NEW WORLD“, kurioje savo darbus pristatė jaunieji menininkai. Puikios naujos pažintys, kontaktai bei neįkainojama patirtis atveria galimybes ir įkvepia judėti pirmyn su naujomis idėjomis.

 

Alytaus Putinų gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.