„Sportuok ir būki sveikas“

Edita Brazauskienė
,
vyresn. mokytoja

Birželio 26 d. Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ vyko sporto šventė, kuri, darželio aikštėje skambant linksmai muzikai, patraukė ne vieno praeivio dėmesį. Ančiukas (vaidino mokytoja Edita Brazauskienė) atvežė karutyje sėdintį tinginį drambliuką (vaidino mokytoja Vaida Čemerienė) ir pakvietė visus vaikus, darbuotojus, svečius iš „Taikos“ ir „Paparčio“ darželių pasimankštinti. Ančiukas su vaikais rodė tinginiui drambliukui, kaip reikia mankštintis. Po pirmos mankštos drambliukas norėjo grįžti namo, nes nuo mankštos labai skaudėjo raumenis, tačiau ančiuko prikalbintas padaryti dar vieną mankštą buvo patenkintas.

Po bendros mankštos vaikų laukė aštuonios rungtys, kurios buvo padalytos kiekvienai grupei po dvi. Prieš tai grupės pristatė skanduotes. Patys mažiausieji rinko kamuoliukus ir žaidė su parašiutu, kiti traukė virvę, šliaužė suoliuku, rungėsi „Sunkumų nešiotojai“, „Aukštyn ir tolyn“, „Padėk draugui“, „Draugiškos lenktynės“ ir „Kamuoliuko ridenimo“ rungtyse. Ančiukas su drambliuku prisijungė prie sportuojančių dalyvių, savo geromis emocijomis linksmino sporto šventės dalyvius. Atlikę visas rungtis, vaikai buvo paprašyti grįžti į aikštę, kurioje buvo pradedama šventė, personažai pakvietė rungtis darbuotojus ir įstaigos direktorę Jurgitą Ablėnę su pavaduotoja ugdymui Laimute Petrauskiene. Pasibaigus šventei niekas neišsiskirstė, nes norėjo išbandyti visas rungtis.

 

Per šventę dalyviai patyrė buvimo kartu, judėjimo drauge džiaugsmą, leido pajusti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą. Tikime, kad vaikų dalyvavimas sporto šventėse skatina mažųjų norą sportuoti.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.