Sportuojanti Kalėdų eglutė

Danguolė Tumėnienė
,
konkurso koordinatorė, LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja

Pastaruoju metu sunerimę žmonės vis dažniau diskutuoja apie tai, kad labai lengva pažeisti gamtos pusiausvyrą. Vis dažniau girdimos sąvokos „tvarumas“, „ekologija“. Siekdama bendruomenėje populiarinti tvarumo idėjas, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija įsitraukė į respublikos EKO mokyklų tinklą. Progimnazijoje kryptingai orientuojamasi į aplinkosaugos, ekologijos ugdymą, švarios aplinkos kūrimą ir puoselėjimą. Vykdant respublikos EKO mokyklų strategiją, siekiama ugdyti visos bendruomenės sąmoningumą, skatinti visus elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energetinius išteklius.

 

Viena iš EKO vykdomų iniciatyvų progimnazijoje – respublikiniai nuotoliniai pradinio ugdymo mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursai. Lapkričio mėnesį progimnazijoje prasidėjo konkursas „Sportuojanti Kalėdų eglutė“. Tai jau antras EKO konkursas, kuris tęsėsi visą mėnesį. Šio renginio tikslas – parodyti mokiniams, kaip, tausojant aplinką, naudojant turimus išteklius, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų sporto tema. Sulaukėme 163 mokinių darbų iš 47 Lietuvos švietimo įstaigų. Vertinimo komisija paskelbė net 26 laureatus.

 

Jau antrus metus progimnazijos mokiniai puošia kalėdinę eglutę savo pagamintais žaisliukais iš antrinių žaliavų. Taigi pirmąją advento dieną sužibo įspūdinga ir unikali kalėdinė eglutė. Ji vienintelė tokia – sportuojanti Kalėdų eglutė iš antrinių žaliavų, nes jos šakas papuošė mokinių sukurti žaisliukai sporto tema. Ant žaliaskarės šakų suposi įvairių sporto šakų simboliai, atributika, reikmenys. Rezultatas pranoko lūkesčius!

 

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinio ugdymo mokiniai žino, kad antrąkart panaudodami įvairias žaliavas tausojame mūsų motulę gamtą.

 

Susipažinti su konkurso laimėtojų darbais galima šioje knygoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.