Sporto šventė „Spartakiada „Eglutėje“

Lina Sakienė
,
vyresnioji logopedė

Telšių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ nuolat skatinamas fizinis aktyvumas, kuris ugdo norą tapti stipriais, ištvermingais, drąsiais. Šiuo metu aktyviai vykdomas projektas „Sporto ABC“, bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas.

 

Projekto koordinatorė Alma Rubinienė įsitikinusi, jog: „šiuo projektu siekiama sistemingai didinti visuomenės supratimą, kad fizinis aktyvumas, sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė.“ Tad birželio 26 d., Telšių „Ateities“ progimnazijos stadione, surengtas šio projekto sporto šventės „Spartakiada „Eglutėje“ I etapas. Šventėje dalyvavo visi projekto partneriai ir svečiai: Telšių lopšeliai-darželiai „Mastis“, „Saulutė“, „Nykštukas“ ir „Berželis“. Renginys pradėtas direktorės Vitos Gailienės sveikinimu ir linkėjimu, kad per šią šventę visi dalyviai turėtų pačių geriausių ir smagiausių emocijų, kurios skatina norą sportuoti, draugiškai rungtyniauti.

 

Atidarius spartakiadą, trenerė Margarita Vagdarytė sukvietė vaikus pristatyti komandos šūkius. Išklausę skambias skanduotes, dalyviai ir svečiai šoko šventės atidarymo šokį su Žirafa (Danutė Žažeckienė).

Energingam šokiui pasibaigus, futbolininkų klubo „Džiugas“ sportininkų ir mūsų pedagogių-savanorių lydimos, komandos išsiskirstė į sporto veiklos zonas, kuriose buvo gausu krepšinio, tinklinio, futbolo elementų. Rungtys buvo paruoštos taip, kad ugdytųsi itin reikalingos vaiko fizinės savybės: vikrumas, greitumas, bendradarbiavimas, pasitikėjimas, ištvermingumas, drąsa.

Džiugu tai, kad kiekviena rungtis mokė sporto šakų pagrindų – kamuolio varymo, metimo-perdavimo, sugavimo technikos, smūgiavimo.

Įveikus visas sportines rungtis ir kliūčių ruožus, komandos apdovanotos medaliais, taurėmis, atminimo dovanėlėmis. O tokią karštą dieną akcinės bendrovės „Žemaitijos pienas“ atstovai dovanojo visiems susirinkusiems mineralinio vandens.

 

Džiaugiamės, kad rungtyniaudami šioje šventėje, mažieji sportininkai pajuto komandinę dvasią, susipažino ir pagilino žinias apie krepšinio, futbolo, tinklinio sporto šakas. Tikimės, kad aktyvus vaikų dalyvavimas sporto renginiuose padės pajusti ne tik judėjimo džiaugsmą, bet ir meilę sportui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.