Sporto šventė „Futboliuko fiesta“ 

Lina Sakienė
,
projekto „Sporto ABC“ atstovė spaudai

Saulėtą rugsėjo 29 dieną Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ mokytojai surengė vaikų labai laukiamą šventę – „Futboliuko fiesta“. Šis renginys – dar viena vykdomo projekto „Sporto ABC“ veikla. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis ir administruojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Švietimo mainų paramos fondo ir Centrinė projektų valdymo agentūros.

 

Renginyje dalyvavo mūsų įstaigos vaikų ir Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ Rainių skyriaus vaikų ir mokytojų komandos. Į smagias sportines rungtis atvyko ir projekto partneriai – Telšių lopšeliai-darželiai „Mastis“, „Saulutė“, „Nykštukas“, Telšių „Ateities“ progimnazijos pirmos klasės moksleivių komandos. Renginio pradžioje visus pasveikino direktorė Vita Gailienė, pasidžiaugė sporto šventės dalyvių gausa ir palinkėjo gražių sportinių akimirkų.

Prieš futbolo turnyrą sportiškoji žirafa (Danutė Žažeckienė) ir leopardė (Jurgita Nagienė) pakvietė dalyvius aktyviam šokiui. Kiek vėliau, energingai nusiteikę mažieji futbolininkai, vadovaujant trenerei Margaritai Vagdarytei, negailėdami jėgų žaidė penki prieš penkis. Vyko tikra sportinė kova, vyravo puiki nuotaika, noras žaisti bei laimėti.

Džiugu, kad šventės metu buvo naudojami svarbiausi futbolo elementai: kamuolio varymas, kamuolio stabdymas, kamuolio smūgiavimas į vartus.

 

Kol vyko futbolo turnyras, kitiems atvykusiems vaikams surengtos įdomios rungtys, žaidimai, estafetės, skatinusios vaikus aktyviai judėti ir džiaugtis savo pastangomis įveikiant kliūtis.

Pasak projekto koordinatorės Almos Rubinienės, visos projekto „Sporto ABC“ veiklos skirtos skatinti vaikų poreikį judėti, ugdyti vikrumą, jėgą, judesių koordinaciją.

 

Didžiuojamės, kad kūrybiškai ir išradingai suorganizuotos sporto šventės suteikia vaikams daug emocijų, skatina domėtis fiziniais pratimais, tobulina jau išmoktus judesius, ugdo kolektyviškumą, draugiškumą. Tikimės, kad aktyviai vykdant visas projektines veiklas darželyje, vaikai jaus judėjimo džiaugsmą, meilę sportui, stiprės jų noras judėti ir sveikai gyventi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.