Sporto šventė baseine „Mažieji plaukikai pirmyn 2021“

Gintarė Pečiulienė
,
Vilniaus l.-d. „Delfinukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Atėjus vasarai daug kalbama apie saugų elgesį vandenyje. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Delfinukas“ baseine nuo mažų dienų vaikai mokomi ne tik plaukti, bet ir saugaus elgesio vandenyje pradmenų, mokosi įvertinti savo fizines galimybes konkrečiose situacijose. Vanduo yra gera terpė vaikams sveikai augti ir formuotis: čia jie grūdinasi, formuoja higienos įpročius, lavina kūną ir protą. Plaukimas – puiki mankšta, gerina laikyseną, koordinaciją ir ištvermę. Dažniausiai pirma trenerės Karinos Jefimes užduotis būna pripratinti vaiką prie vandens, jo nebijoti, laikytis saugumo taisyklių. Vaikai susipažinę su plaukimo abėcėle, pramoksta plaukti. Kad vaikas baseine jaustųsi saugus, laisvai mokytųsi bei tyrinėtų, kuriama jauki aplinka.

 

Birželio 22 d. tradicinėje sporto šventėje „Mažieji plaukikai pirmyn 2021“ vaikai parodė tai, ko išmoko per mokslo metus: atliko „žvaigždutę“, plaukė su „bananais“, nėrė paimti kamuoliuko, kaip delfinai nardė pro lanką ir t. t. Džiaugėmės net mažiausiais vaikų pasiekimais. Filmuota medžiaga ir nuotraukomis po šventės dalijomės su tėveliais, kurie džiaugėsi galimybe pamatyti savo vaikų pasiekimus. Direktorė Svetlana Janovičienė pasidžiaugė kiekvieno vaiko pasiekimais ir šventėje dalyvavusiems vaikams įteikė padėkos raštus.

 

Mažieji plaukikai pirmyn!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.