Sporto ritmu: vasaros sezoną Klaipėdoje atidarys Olimpinė diena

Pirmąją vasaros dieną visus Lietuvos sporto mylėtojus jau 30-ąjį kartą suburs Olimpinė diena. Didžiausia Lietuvos sporto šventė pirmą kartą vyks Klaipėdoje, o joje tikimasi sulaukti ir naujo lankomumo rekordo.

Kad šis tikslas pasiekiamas, rodo kasmet augantis šventės dalyvių ir renginyje savo sporto šakas pristatančių federacijų skaičius. Praėjusiais metais Panevėžyje vykusioje Olimpinėje dienoje dalyvavo 28 tūkst. žmonių, o juos sporto rungtimis, varžybomis, žiniomis, treneriais ir teisėjais aprūpino 40 sporto federacijų. Iš viso renginio dalyviai Panevėžyje išbandė 83 skirtingas sporto šakas ir veiklas.

 

Šiemet Olimpinės dienos organizatoriai, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), birželio 1-ąją uostamiestyje susirinksiantiems sporto entuziastams pasiūlys nemokamai išbandyti dar daugiau sporto šakų ir rungčių. Planuose jų – ne mažiau kaip 100. Visos jos – draugiškos šeimai: bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pajėgumo asmenims.

„Olimpinė diena – šeimai draugiškas sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys. Jo misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiam ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu“, – šventės reikšmę įvardija LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

„Džiugu, kad vasara Klaipėdoje prasidės sporto ritmu. Nors Olimpinė diena į Klaipėdą atvyksta pirmą kartą per 30 metų, tikiu, kad susidomėjimo šiuo renginiu netrūks, nes klaipėdiečiai – sportiški žmonės. Jau vien tai, kad pernai Klaipėda buvo pripažinta Europos sporto miestu, daug ką sako apie mūsų dėmesį aktyviam gyvenimo būdui. Kviečiu visus dalyvauti Olimpinėje dienoje – juk čia galimybių išbandyti įvairias sporto rungtis netrūks. Tikiu, kad sau artimą sporto šaką ras net ir tie, kurie iki šiol dar nebuvo užsikrėtę sveiku sporto virusu“, – neabejoja Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

 

Kiekvienas renginio svečias gaus nemokamą dalyvio pasą – bilietą, leisiantį ne tik išbandyti įvairias sporto šakas, bet ir rinkti taškus, kuriuos dienos pabaigoje bus galima iškeisti į medalius, „LTeam“ ir rėmėjų suvenyrus bei prizus.

Šventės dalyviai taip pat galės išmėginti jėgas mišriose komandinėse fizinės ištvermės varžybose „LTeam Throwdown 2019 by Impuls“, dalyvauti vaikų, lietuviškos Olimpinės mylios (1988 m), 5 km ir 10 km bėgimuose.

 

Kaip ir kasmet, renginį vainikuos populiariausių Lietuvos atlikėjų ir grupių koncertai, pasistiprinti organizatoriai kvies į grilio zoną, o vakare Baltijos jūros paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės.

Iki šiol per 29 metus Olimpinė diena lankėsi Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

 

Registracija į bėgimo varžybas – ČIA.

Registracija į ištvermės varžybas „LTeam Throwdown 2019 by Impuls“ – ČIA.

 

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.