Sporto projektas Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Irena Žarnauskienė
,
fizinio ugdymo mokytoja metodininkė

Spalio 15 d. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija baigė vykdyti metus trukusį Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“. Projektas yra susijęs su sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimu bei tikslu – stiprinti sveikatą ir ugdyti bendruomeniškumo jausmą sportuojant. Siekiant šio tikslo, keliami tokie uždaviniai: organizuoti atskirus fizinio aktyvumo užsiėmimus, supažindinti bendruomenės narius ir moksleivius su fizinio aktyvumo nauda sveikatai, plėsti ir gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, stiprinti gimnazijos jaunuolių ir bendruomenės narių sveikatą, grūdinti organizmą bei lavinti fizines galias.

Projekto partneris – Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centras. Projekto metu, gimnazija surengė ir dalyvavo keturiuose, fizinio aktyvumo skatinimo, renginiuose.

 

Sausio 2–3 dienomis gimnazijos sporto salėje vyko mokymai, jų metu Širvintų bendruomenės nariams sporto ir sveikatingumo treneris Valdemaras Kavaliauskas vedė seminarą apie TRX pakabinamus diržus. Mokymuose, kuriuos sudarė tiek teorinė, tiek praktinė dalys, dalyvavo Širvintų rajono fizinio ugdymo mokytojai, treneriai, gimnazijos pedagogai, vadovai, mokinių tėvų atstovai bei jaunimas. Seminaro dalyviams teorinėje dalyje buvo kalbama apie sveikatinamąjį fizinį aktyvumą bei jo svarbą. Praktinėje dalyje suteikta galimybė išmokti taisyklingai naudotis TRX treniruokliais.

 

Vasario 28 dieną gimnazijoje vyko varžybos mokiniams ir tėvams (globėjams, rūpintojams) „Sportuoja visa šeima“. Varžybos sutelkė gimnazijos mokinius, mokytojus, tėvelius bei miesto bendruomenę aktyviai praleisti laiką drauge. Į sporto renginio veiklas užsiregistravo 80 dalyvių, kurie sudarė keturias komandas. Projekto dalyvių laukė penkios komandinės užduotys: teniso kamuoliuko nešimas šaukštelyje per kliūčių ruožą, estafetinis bėgimas vorele, žaidimas „Žemė – lava“, „Kryžiukai – nuliukai“ bei užduotis „Lankas rate“.

 

Pasirodymu renginio dalyvius džiugino Širvintų kultūros centro šiuolaikinių šokių kolektyvas „SO“ (vadovė Odeta Žinienė) bei sportinių šokių konkurso „Kėdainiai Open 2020“ jaunimo ir suaugusiųjų 1-osios vietos nugalėtojai Lauryna Ramanauskaitė ir Laurynas Jakubickis. Susirinkusiems įteiktos projekto „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“ padėkos bei renginio rėmėjų: UAB „Baltic Champs“ (savininkas Kęstutis Jusčius), Širvintų „Veivera“ vartotojų kooperatyvo (vadovas Vytautas Stundžia) bei UAB „Ekmeta“ (direktorė Lilija Serekpajevienė), dovanos.

 

Rugsėjo 18 d. Širvintų miesto paplūdimyje surengta „Atvirų durų diena“. Į paplūdimį atvykusių mokinių laukė virvės traukimo varžybos, daugiausiai dėmesio sulaukusios paplūdimio tinklinio varžybos bei smiginio žaidimas. Sporto diena, mokinių nuomone, pasiteisino – visiems ji buvo kupina geros nuotaikos ir energijos. Jaunimas turėjo galimybę išbandyti jėgas įvairiose rungtyse, varžybose netrūko dainų ir šokių. Gimnazistus renginys skatino bendradarbiauti ir dirbti komandose. Rungtims pasibaigus, už aktyvų dalyvavimą, mokiniams įteiktos padėkos.

 

Spalio 6, 8, 13 ir 15 d. gimnazijos sporto salėje vyko aerobikos užsiėmimai su svareliais, gimnastikos ir balansiniais kamuoliais. Mokymus vedė partnerių specialistė Odeta Žinienė. Užsiėmimų metu susirinkusios moterys aktyviai praleido laiką, mankštino įvairias raumenų grupes ir ritmingai sekė užvedančius trenerės judesius. Nors aerobikos pratimai intensyvūs, užsiėmimuose galėjo reikštis tiek reguliariai sportuojantys, tiek rečiau sportu užsiimantys.

Pasibaigus mokymams, partnerių specialistei Odetai Žinienei įteikta padėka, o dalyviai apdovanoti renginio rėmėjų UAB „Baltic Champs“ (savininkas – Kęstutis Juščius) dovanomis.

 

Projektas „Sportuoju ir jaučiuosi vis geriau“ gimnazijai ir jos bendruomenei atnešė daug naudos – suartino mokinius, mokytojus, tėvus ir mokyklų vadovus, į fizinę veiklą įtraukė Širvintų miesto bendruomenės narius, gimnazija įsigijo naujo sporto inventoriaus. Tačiau svarbiausia tai, kad projekto veiklos moksleiviams suteikė džiaugsmo, skatino juos judėti ir dirbti kartu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *