Sporto projektas „Aš judu ir tave kviečiu“

Airida Avizovienė
,
mokytoja
Jolanta Klevinskienė
,
mokytoja metodininkė

Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio pedagogai su ugdytiniais nuolat dalyvauja įvairiuose rajono, šalies ar tarptautiniuose projektuose. 2019 m. pavasarį susipažinome su Sporto rėmimo fondo veikla ir parengėme projektą sporto įrangai įsigyti „Aš judu ir tave kviečiu“, kuriam buvo skirtas finansavimas. Šis projektas buvo bendrai finansuojamas Kėdainių r. Vilainių m.-d. „Obelėlė“ ir Sporto rėmimo fondo, administruojamo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Jo metu buvo vykdytos net aštuonios veiklos: sporto šventė „Sportuojame visi“, respublikinis renginys „Nykštukų šėlsmas“ , ilgalaikė veikla „Sporto aikštelė kieme“, Judumo savaitė ir kt.

 

Projektas prasidėjo 2019 m. respublikiniu renginiu „Nykštukų šėlsmas“, kuriame 12 priešmokyklinio amžiaus vaikų komandų kartu su personažais Nykštuku Tuku ir Besmegeniu dalyvavo estafetėse su futbolo elementais, žaidė futboliuką ir patyrė daug teigiamų emocijų, lavino komandinio žaidimo gebėjimus.

 

2020 metus pradėjome sportine veikla „Neformalios veiklos vaikams ir suaugusiesiems“. Įstaigos sporto salėje, vadovaujami vyresniosios šokių mokytojos Ilonos Medelinskienės, aktyviai sportavo darbuotojai, ugdytinių tėvai, o vaikams neformalias veiklas vedė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė. Mokiniai išmoko žaisti salės riedulį, ypatingai daug teigiamų emocijų ir aktyvaus judėjimo suteikė banglentės, tuneliai, įvairūs kamuoliai.

 

Pavasarį buvo numatyta vykdyti veiklą „Sporto aikštelė kieme“. Dėl susidariusios nepalankios epideminės COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) situacijos ir šalyje paskelbto karantino, turėjome sustabdyti suplanuotus renginius, veiklas. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų atnaujinome projekto veiklas tik rudenį. Suskubome tęsti pradėtas neformalias veiklas vaikams ir suaugusiesiems bei vykdėme veiklą „Sporto aikštelė kieme“, kurios metu pailgintą dienos grupę lankantys vaikai tris mėnesius vieną kartą per savaitę kartu su vyresniąja socialine pedagoge Lina Mindauliūte-Žukiene užsiėmė įvairia sportine veikla, pasinaudodami gausiu už projekto lėšas įsigytu inventoriumi. Didelio palaikymo susilaukė įvairiaspalviai aerobikos kilimėliai, kurie leido kokybiškai atsipalaiduoti po pamokų. Rugsėjo mėnesį įvyko „Judumo savaitės“ renginiai, į kuriuos įsitraukė patys mažiausieji mokiniai, ir įstaigos darbuotojai. Visą savaitę, kiekvieną darbo dieną, vyko vis kita veikla pritaikyta vaikams ir suaugusiems: įvairios aktyvios užduotys, rungtyniavimo estafetės, sportiniai žaidimai, mankštos, šokiai. Veiklas organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Airida Avizovienė ir pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė.

 

2021 m. kovo mėnesį Vilainių parke įvyko dar viena projekto veikla – Kovo 11-osios bėgimas. Bėgime dalyvavo tuo metu įstaigą lankantys ugdytiniai ir Vilainių parko lankytojai. Bėgimą organizavusi pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė džiaugėsi, galėdama kiekvienam bėgimo dalyviui padovanoti prisiminimui po medalį ir pavaišinti bėgikus gardžia, gaivia, aromatinga „Obelėlės“ arbata.

 

Ypač sportiškas buvo gegužės mėnuo. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Audronė Jonavičienė ir jai talkinanti ikimokyklinio ugdymo mokytoja Airida Avizovienė suorganizavo įstaigoje dvi veiklas: „Pirmasis įvartis“, „Sportuojame visi“ . Šių veiklų metu Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ stadione dvi dienas skambėjo vaikų juokas, liejosi džiaugsmingos emocijos žaidžiant futbolą, įvairias estafetes su įvairaus dydžio, skirtingų spalvų, įvairaus kietumo kamuoliais, o tiek daug futbolo kamuolių vienoje vietoje ugdytiniai dar nebuvo matę.

 

Birželio 1-osios dienos sporto švente, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai, baigėme vykdyti sporto projekto veiklas. Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė ir vyresnioji pailgintos dienos grupės auklėtoja Laima Žvikienė sukvietė visus mokyklos-darželio ugdytinius į kasmetinį sportinį aktyvumą ir bendravimą skatinantį renginį, kuriame buvo žaidžiamas kvadratas, futbolas, mažasis golfas, įveikiamos įvairios rungtys.

 

Vykdant projektą „Aš judu ir tave kviečiu“, nuveikta daug darbų, kuriais labai džiaugiamės, nes visa įstaigos bendruomenė puikiai, aktyviai, sportiškai praleido laiką, bendravo, bendradarbiavo, džiaugėsi kiekviena įsigyta sporto įranga, įvairiomis priemonėmis, naujomis sportinėmis aprangomis, medaliais, taurėmis. Po šio projekto mes jau nebegalime sustoti judėti, sportuoti, džiaugtis savo fiziniu aktyvumu, tai jau tapo mūsų bendruomenės sveiku įpročiu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.