„Sparnuota vasara – 2022“

Kristina Sereikienė

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos aerodrome (Kėdainių r.) neeilinė savaitė – rugpjūčio 15–19 d. vyko kasmetinis akademijos mokinių sąskrydis „Sparnuota vasara – 2022“, kurio metu tradiciškai laikomas skridimo egzaminas. Šiemet jį laikė 30 akademijos mokinių iš 8 eskadrilių: Alytaus, Baisogalos, Biržų, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Telšių ir Zarasų. Rugpjūčio 19 d., renginio uždarymo metu, buvo įteikta 30 vaikų aviacijos piloto licencijų 9–15 metų amžiaus vaikams.

 

Tradiciškai vaikai gyveno palapinių miestelyje stovyklavietėje. Šiemet oro sąlygos skrydžiams buvo palankios, jie vykdavo ryte ir vakare, o kaitros metu vaikai mėgavosi vasaros teikiamais malonumais – maudynėmis baseine, futbolu, krepšiniu, stalo tenisu, badmintonu, lego dėlione, šachmatais, kitais stalo žaidimais, piešimu, aviamodeliavimu, vėlyvais vakarais prie laužo, savanorių rengiamais judriaisiais žaidimais ir, be abejo, vis dairėsi į termometrą bei vėjarodę, nekantraudami kuo greičiau sėsti į mokyklinius orlaivius ir pradėti skraidyti.

 

Vaikus su edukacinėmis-pažintinėmis programomis aplankė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda ir Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai – Kėdainių Povilo Lukšio 205 kuopos vadas vyr. seržantas Arvydas Ašmontas, Kėdainių Povilo Lukšio 205 kuopos jaunųjų šaulių būrelio vadovas seržantas Dmitrijus Tekunovas su jaunaisiais šauliais Mingaile, Ieva, Darija, Miku ir Nedu.

Ugniagesių gelbėtojų darbą, darbo įrankius ir techniką detaliai pristatė pamainos vadas Arūnas Daukša, kuris turi net 28 metų darbinės patirties, todėl pateikė atsakymus į pačius įvairiausius vaikų užduotus klausimus. Vaikai turėjo galimybę įlipti į ugniagesių gelbėtojų mašiną, tinkamai susukti vandens žarną, pasimatuoti šalmą, deguonies balioną. Daugelis gūžėsi ir dengėsi ausis išgirdę galingą sireną.

 

Šauliai pristatė savo veiklą, apimančią topografiją, šaudymą, ginklų panaudojimą, rikiuotės elementus, ryšio priemonių naudojimą. Kalbėjo apie krašto apsaugos svarbą, įgūdžių – valios, ištvermės, lyderystės, kovingumo, pasiaukojimo, lojalumo – tobulinimą. Pademonstravo ekipuotę – šalmą, ginklus, taktinį diržą, dujokaukę, kilimėlį, pamokė, kaip tinkamai išnešti sužeistąjį iš mūšio lauko, demonstravo apšilimo pratimus, mokė rikiuotės elementų, surengė estafetes komandose. Edukacijos pabaigai surengė žaibo viktoriną ir apdovanojo mažuosius aviatorius atminimo rašikliais.

 

Kad ir kaip smagiai vaikai leido laiką, visgi visi be išimties nekantravo gauti vaikų aviacijos piloto licenciją. Juk didžioji dalis šiandien svajoja apie aviatoriaus profesiją. Licencijų teikimo iškilmėse vaikus aplankė ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas Albertas Dapkus ir Lietuvos karininkų ramovės atstovas, atsargos majoras Gediminas Riautas, kuris už atsidavimą ir kilnų darbą įteikė eskadrilių skraidymo instruktoriams po atminimo dovaną.

Akademija linki savo jauniesiems pilotams stiprios valios ir svajonių išsipildymo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.