Spalvų karuselė

D. Kasiliauskienė, V. Leščauskienė, R. Žygaitienė, K. Kelpšienė
,
projekto iniciatorės, Šilalės l.-d. „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Sausio 17–21 dienomis Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vyko savaitinis projektas „Spalvų karuselė“.

 

Projekto tikslas – per žaidybinę, pažintinę bei STEAM veiklas supažindinti ugdytinius su pagrindinėmis spalvomis bei jų atspalviais, ugdyti gebėjimą pažinti, išmokti, įvardinti spalvas.

 

Šiame projekte dalyvavo 11 grupių, kurie pačiomis nuotaikingiausiomis spalvomis puošė grupės erdves. Visą savaitę ne tik vaikai, bet ir jų šeimos nariai (nes tėveliai kiekvieną dieną vaikus rengė nurodytomis spalvomis) gyveno ir žaidė spalvų pasaulyje.

 

Kiekvieną dieną grupėse vaikai gaudavo Spalvų fėjos laišką su užduotimis, kurios buvo ir įdomios, ir skatinančios kurti, ieškoti, skanauti, eksperimentuoti ir visaip kitaip pasinerti į netikėtą ir spalvotą atradimų pasaulį.

 

grupių pedagogių nuotraukos

Pedagogės paruošė aplinką taip, kad ugdytiniai galėtų tyrinėti ir stebėti spalvas.

 

Šį spalvotą projektą pedagogės integravo į kasdienes ugdomąsias veiklas bei pritaikė visose ugdymo srityse – ugdė vaikų kalbą, suvokimą, mąstymą, atmintį, smulkiąją motoriką, matematiką, aplinkos pažinimą, meninę veiklą ir t.t.

 

Smagu, kad projekto metu spalvos atsispindėjo ne tik ugdytinių, pedagogų, bet ir viso darželio kolektyvo aprangoje ir aplinkoje.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.