Spalvotas rytas knygų šalyje „Aido“ filiale

Sausio 27 d. rytmetį į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialą sugužėjo lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Žirniukų“ grupės vaikai su savo auklėtoja Rima Atraškevičiene. Bibliotekoje vyko rytmetis „Spalvotų knygelių šalis“.

 

Mažieji susipažino su biblioteka ir joje esančiomis knygelėmis. Sužinojo, kokios gali būti knygelės, kokia tvarka jos sudėtos lentynose, ką galima veikti bibliotekoje ir kaip tapti skaitytoju. Išvydo didžiausią, mažiausią ir seniausią bibliotekoje esančią knygą. Visi drauge pavartė grojančias ir knygeles su langeliais, iškiliomis figūromis bei interaktyvias, žadinančias norą pažintį pasaulį, knygas. Susipažinę su netradicinėmis knygomis, vaikai klausėsi darbuotojos Loretos Švirikienės pasakojimo iš ko gi susideda knyga. Mažieji ir patys daug žinojo: kad knygelės turi savo drabužį – viršelį, kad paveikslėliai vadinami iliustracijomis, kad kiekviena knyga turi autorių ir pavadinimą bei savo vietą bibliotekos lentynoje. Taip mažais žingsneliais su knygelių pagalba vaikai keliauja į pasaulio pažinimo kelionę.

Vaikučiai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, todėl grįžo į darželį kupini įspūdžių.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.