Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje. Misija: kaip priartinti biblioteką prie mokinių?

Lina Paškauskienė
,
Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos bibliotekininkė

Biblioteka – tai vieta, kur galima rasti atgaivą sielai, ramybę, bendravimo džiaugsmą ir t. t. Nors knygos yra nebylūs draugai, tačiau jie pamoko, paguodžia, supranta, atgaivina ir suteikia sparnus, kai norisi skristi. Šis spalis Vilniaus „Laisvės“ gimnazijoje ypatingas, visa bendruomenė mini tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį.

 

Šių metų kasmetinės viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventės tema „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį“. Prie gražios akcijos dovanoti gėrį, taiką, supratimą prisijungė gimnazijos dailės mokytoja Iraida su mokiniais. Tarptautinės mokytojų dienos proga dailės pamokų metu kurtus knygų skirtukus mokiniai dovanojo savo mylimiems mokytojams, taip pat gimnazijos bibliotekoje spalį visus džiugina knygų skirtukų paroda.

 

 

Knygos yra vaistai ir sielai, ir kūnui. Todėl minint psichikos sveikatos dieną gimnazijoje vyko daug pozityvių emocijų kūrimo veiklų ir edukacijų. Viena iš veiklų, kuri sulaukė didelio gimnazijos bendruomenės susidomėjimo – iniciatyva „Knygos horoskopas“. „Knygos horoskopas“ – tai smagus dienos žaidimas, kviečiantis išsitraukti lapelį, susirasti knygą ir perskaityti dienos citatą. Šia iniciatyva siekiama pasirūpinti savimi, savo emocine ir dvasine savijauta, skirti laiko sau.

 

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir bendrų veiklų su Naujosios Vilnios biblioteka organizavimu. Šių metų kelias spalio popietes mokiniai su mokytojais prasmingai leido laiką „Nepatogaus kino“ filmų peržiūrose Naujosios Vilnios bibliotekoje.

 

Ar biblioteka taps gimnazijos širdimi? Norisi tuo tikėti ir veikti kartu, kad knygos taptų mūsų mažaisiais draugais, kelrodžiais ateities kelyje. Džiugu, kad mokiniai vis daugiau skaito ir užsuka į gimnazijos biblioteką, kurioje randa bendraminčių, kuria filmus, prasmingai leidžia laiką. Kurdami bendras veiklas kartu su mokiniais, skleisdami pozityvias emocijas surasime kelią į biblioteką ir mokinių širdis. Skaitykime, skirkime laiko sau ir kitiems, o svarbiausia – veikime kartu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.