Šokio būrelis nuotoliniu būdu? Vaikams tai patinka!

Tik prasidėjus karantinui, daugeliui atrodė, jog kokybiškai organizuoti šokio, sporto, teatro, kitų būrelių nuotoliniu būdu – neįmanoma. Bet atsirado tokių, kurie išdrįso tai išbandyti. Kaip tik jų dėka šiandien jau turime puikių patirties pavyzdžių, patikrintų ugdymo metodų.

 

Sėkmingai nuotoliniu būdu vaikus šokti mokantis Dainius Žebrauskas (Skruzdėliukas), vienos iš ilgiausiai veikiančių, privačios „ANT šokių studijos“ Vilniuje įkūrėjas ir vadovas, sutiko pasidalinti savo atradimais ir įžvalgomis.

5 Dainiaus Žebrausko patarimai

 

Kiekvienam vaikui skirkime daugiau individualaus dėmesio

Ugdant nuotoliniu būdu būrelių vadovams atsiranda gerokai daugiau individualaus darbo su kiekvienu vaiku. Jei įprastose šokio treniruotėse pakakdavo stebėti bendrą visos grupės darbą – pagiriant geriausiuosius ar pataisant klystančius, tai dirbant nuotoliniu būdu privalu peržiūrėti kiekvieno šokėjo atsiųstus vaizdo įrašus ir kiekvienam suteikti grįžtamąjį ryšį.

Vadovui tokia treniruotė, pridėjus ruošimosi ir refleksijos laiką, gali trukti nebe porą valandų, o kur kas ilgiau. Pasak Dainiaus Žebrausko, kartais tai trunka nuo 9 val. ryto iki 23 val. vakaro.

Tačiau pastangos duoda vaisių. „Per pirmąjį karantiną pastebėjome, – pasakoja šokio mokytojas, – jog toks individualizuotas ugdymo būdas labai pasiteisina. Gegužės viduryje vaikai į įprastas pamokas sugrįžo smarkiai patobulėję. Tai džiugina.“

 

Kurkime pozityvią aplinką

Svarbu, kad pedagogai su vaikais ir tėveliais bendrautų pozityviai. Negalima rodyti jaučiamo nusivylimo, nuovargio, susierzinimo ar liūdesio, kad ir kaip sunku būtų. Bent kiek užsimiršus, vaikai tai iš karto pastebi. Ir sudominti šokiu ar kita veikla – būna gerokai sudėtingiau.

 

Motyvaciją skatina – „online“ varžybos ir prizai

Vaikams labai patinka pasirodymai. Ruošimasis įvairioms varžyboms ar konkursams skatina stengtis labiau – atsakingiau lankyti treniruotes, ištvermingiau dirbti, papildomai praktikuotis namuose.

„Pirmojo karantino metu kiekvienai vaikų grupei surengėme virtualias šokio varžybas, – pasakoja Skruzdėliukas. – Jaunieji šokėjai ir komisijos nariai visą dieną praleido prie ekranų, peržiūrėdami šokio įrašus, klausydamiesi komisijos vertinimų, dalindamiesi prizus. Pastaraisiais mėnesiais pastebimas tokių „online“ varžybų populiarumo augimas, taip pat ir užsienio šalyse. Ir vaikams tai labai patinka.“

 

Smagių dovanų niekada nebus per daug!

Vaikams patinka prizai, dovanos. „Pirmojo karantino metu sukūrėme specialius Koronos viruso marškinėlius su užrašu „Nothing can stop us“ bei vardines apyrankes, dovanojome juos vaikams kiekviena patogia proga. Tai nekainavo labai brangiai, tačiau puikiai sušildė emocinį klimatą. O šios šilumos ir džiaugsmo nuotoliniuose užsiėmimuose labai trūksta“, – idėjomis dalijasi žymus šokėjas.

Skirti daugiau dėmesio santykiams ir gerai nuotaikai krizės metu – labai svarbu, net jei ir nelengva sau tai leisti, juk tai – investicija į ateitį.

 

Namų darbai skiriami vaikams – ne tėveliams

„Tėvelių nereikėtų apkrauti vaikų namų darbais. Vienintelis dalykas, ko jų prašome – įjungti vaikams vaizdo pamokas ir paraginti: „eikite šokti“, – mintimis dalijasi šokių mokytojas Dainius Žebrauskas. – Jei vaikui to neužtenka ir jis „įdarbina“ tėvus, galbūt tiesiog nenori šokti? Raginame tėvelius drąsiai kalbėtis su vaikais ir paisyti jų norų, taip pat aptarti su jais tai, kad bet kurioje veikloje – dainuojant, šokant, muzikuojant – jei norime ko nors pasiekti, daug dirbti tiesiog būtina.

Pirmosios karantino bangos metu, mums patiems buvo netikėta, bet skundų beveik nebuvo. Jie tiesiog šoko ir „kaifavo“ kad gali šokti kartu“, – pastebi Skruzdėliukas.

 

Daugiau Dainiaus Žebrausko įžvalgų – lapkričio 19 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro rengiamame neformaliojo švietimo aktualijoms skirtame Nuotolinio ugdymo forume.

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.