„Šok į tėvų klumpes” – kelionė į Kauno Grūdų įmonės fabriką Alytuje

Jolanta Vaitkevičienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinio ugdymo mokytoja ekspertė

Kauno r. Akademijos miestelio mokyklos-darželio „Gilė” 3c klasės mokiniai kartu su mokytoja Jolanta vieną saulėtą ir nuostabią pavasario dieną autobusu keliavo į Dzūkijos sostinę Alytų. Kelionė neprailgo, nes keliautojai jos metu grožėjosi keliu nusidriekusiais pušynais, skriejo kalniukais ir pakalnėmis, laukų horizontuose stebėjo ramiai besiganančias stirnų kaimenes ir dainuodami linksmas daineles, pasiekė planuotą tikslą. Klasės mokytoją su mokiniais į Kauno Grūdų įmonę pakvietė Monikos tėtis. Jis norėjo, kad dukra kartu su savo klasės draugais pamatytų, kaip yra gaminami greito paruošimo makaronai. Kadangi trečiokai prisijungė prie jau devintus metus organizuojamos visuotinės iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes” ir atvirų durų dienas tėvų darbovietėse, tokį tėvelio pakvietimą išsyk priėmė. Mokiniai dažnai bando atsakyti į klausimą „Kuo aš norėčiau būti užaugęs?” ir jiems yra smalsu susipažinti su profesine veikla, kuria užsiima jų artimi žmonės ir svarbu iš arti pamatyti bei suprasti, kokias karjeros kompetencijas jie norėtų ugdytis.

 

Ekskursija po įmonės gamybos patalpas vaikams paliko didelį įspūdį, nes jos buvo didelės ir erdvios, jose buvo įrengti gamybos prietaisai, kurie tarsi robotai, gavę komandą, atliko įvairiausius darbus – maišė, minkė tešlą, sluoksniavo, sumalė, pjaustė, kaitino, tuomet šaldė, kol galutiniame rezultate vaikai pamatė indeliuose supakuotus ir paruoštus pardavimui greito paruošimo makaronus. Mokiniai su dideliu susidomėjimu ne tik stebėjo makaronų gamybos procesą, tačiau buvo pasirengę užduoti įvairiausių klausimų juos lydėjusiems įmonės darbuotojams. Vaikai sužinojo, kad net 90 % šios produkcijos iškeliauja į užsienį ir daugiausiai į Angliją. Smalsučiai ne tik turėjo galimybę užduoti klausimus, bet galėjo ir patys paragauti pagamintų greito paruošimo makaronų.

 

Trečiokai ne tik aplankė Kauno Grūdų įmonę, tačiau „Šoko į tėvų klumpes” ir pasimatavo jiems dar iki tol nežinomą profesiją. Esame labai dėkingi Monikos tėčiui, už turiningą ir įdomią ekskursiją darbovietės patalpose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.