„SODINU, AUGINU, VALGAU“

Gintarė Pečiulienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ sodo erdvėje vyksta edukacinės veiklos – vaikai su auklėtojomis nuo pat ankstyvo pavasario grupėse įrengia „Žaliąją palangę“, kur sėja, sodina, augina, o vėliau augalus perkelia į šiltnamį.  Šiltnamyje užderėjus krapams ir salotoms auklėtoja Angelė Andriukaitienė su vaikais aptarė salotų auginimo, priežiūros ypatumus ir pasidžiaugė suvešėjusiomis salotomis, kurias ragavo viso darželio vaikai.

 

Sodelyje jau užmezgė vaisius abrikosai, vyšnios, serbentai, šilauogės ir kt.

 

Pasivaikščioję po sodelį komposte matome daug geltonų moliūgų žiedų. Labai tikimės, kad ir šį rudenį turėsime gausų moliūgų derlių. Jau tradicija tapo  vieną moliūgą užauginti kuo didesnį – darželio rekordininką.

 

 

Pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė su auklėtoja Vida Kalasauskiene vaikus supažindino su darželio gėlyne augančiais augalais, lygino jų lapų dydžius, spalvų skirtumus ir kt. Sodelyje vaikai per padidinimo stiklą tyrinėjo vaismedžių lapus, jų vaisius. Savo raudonomis uogomis jau iš tolo viliojo vyšnia. Ragaudami jos uogas  aptarė kvapą, spalvą, skonį – vieniems  saldu,  kiti raukėsi, kad rūgštu. Nekantriai lauksime kada galėsime paskanauti ir kitų vaisių, uogų. Visų dėmesį pritraukė ant komposto išbujoję moliūgai. Vaikai prisiminė, kaip grupėje sodino ir stebėjosi kokie dideli užaugo. Apsilankę šiltnamyje ieškojo ir džiaugėsi radę užsimezgusius pomidorų, agurkų vaisius. Spėliojo, kokios spalvos ir dydžio užaugs pomidorai. Susitarė, kad gėlyną, sodelį, šiltnamį aprodys tėveliams, papasakos tai, ką šiandieną matė, sužinojo.

 

Laukiame visų lopšelio-darželio „Delfinukas“ sodelyje!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Angelė Andriukaitienė

    Labai puiki Vilniaus lopšelio- darželio „Delfinukas” pedagogų komanda. Labai džiaugiuosi, kad esu šios komandos dalelė. Nuo savęs labai noriu padėkoti pavaduotojai ugdymui Gintarei Pečiulienei. Ji yra kelrodė žvaigždė, kuri pedagogams atveria visas galimybes adaptuotis, esant naujovėms, pateikti savo idėjas, netgi sukuria erdves, kad pedagogės su vaikais galėtų realizuoti savo sumanymus. Visada pav. Gintarė patarėja ir dalyvė visuose ugdymo klausimuose. Kaip miela, kad ji kartu su pedagogėmis ir vaikais suspėja visur ir visada pradėti nuo sėklutės ir nukeliauti kartu iki derliaus nuėmimo. Derlius nuimamas skirtingu laiku, o pav. Gintarė visada spėja. Mane labai stebina ir džiugina ( manau retenybė darželiuose), kad visuose ugdymo procesuose labai aktyviai dalyvauja darželio direktorė , kuri visada yra kartu su pedagogais ir veiksme ir aptarime.