Sodinti milijoną ąžuolų kviečiamos mokymo įstaigos

Socialinė iniciatyva „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ kviečia kiekvieną lietuvį stiprinti savo šaknis, tvirtinti ryšį su Lietuva ir pasodinti po ąžuolą. Jau šį pavasarį visos Lietuvos mokymo įstaigos gali prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“, pasodindamos po ąžuolą ar kelis prie savo įstaigos.

 

  • Sukurk pasaką / legendą / poemą apie ąžuolus.
  • Užsiregistruok interneto svetainėje milijonasazuolu.lt, kad gautum nemokamą ąžuolą.
  • Dalyvauk visuotinėje talkoje gegužės 13 d. ir pasodink ąžuolus prie savo įstaigos.
  • Užregistruok pasodintus ąžuolus Milijono ąžuolų registre.

 

Štai tokius keturis žingsnius reikia atlikti norintiems prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“. Ąžuolų sodinimo idėja skirta kiekvieno lietuvio ryšiui su savim, gimtuoju kraštu stiprinti, bendrystei skatinti. Sodinant ąžuolus siekiama, kad kiekvienas būtų pasodintas sąmoningai ir susikaupus, su gražiais palinkėjimais augalui, žemei ir tautai.

Visi sodinami ąžuolai yra išdaiginti iš lietuviškų gilių.

 

Organizatoriai teigia, kad istorijų apie ąžuolus kūrimas yra puiki priemonė pedagogams įtraukti ugdytinius į iniciatyvos „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ keliamas temas: „Kas man yra Lietuva? Ką ji man reiškia? Ką man reiškia būti lietuviu?“ Galima daug kalbėti apie protėvius ir jų palikimą, apie lietuvio šventą medį – ąžuolą, jo reikšmę Lietuvai, galima kalbėti ir apie milijonus: medžių, lietuvių, šeimų Lietuvoje, emigracijos.

Ankstesniais metais Lietuvoje pasodinę keletą šimtų ąžuolų (net 111 ąžuoliukų skleidžia savo lapijas Angelų kalvoje, Trakų rajone, kiti – Vilniuje) iniciatyvos organizatoriai teigia, kad didžiausi darbai prasidės tada, kai bus išauginta pakankamai ąžuolų iš Lietuvoje surinktų gilių. Tai ilgametis projektas.

 

Organizatoriai giles rinkti, į vazonus sodinti, ąžuolų jaunuolyną kurti ir dalyvauti edukacinėje veikloje „Ąžuolo gimimas ir gyvenimas“ mokymo įstaigas kvies jau ateinantį rudenį, o šį pavasarį ketina išdalyti beveik tūkstantį ąžuolų. Visos įstaigos, savo teritorijoje turinčios laisvos vietos, gali registruotis ir gauti ąžuolą ar kelis. Tereikia sukurti pasaką, legendą, padavimą ar poemą apie ąžuolus. Vertingiausi kūriniai bus atrinkti knygai „Milijono ąžuolų pasakos ir legendos“, kurią ketinama išleisti šių metų rudenį.

 

Pavasarinė registracija interneto svetainėje www.milijonasazuolu.lt vyks iki balandžio 30 d. arba iki tol, kol bus išdalyti visi ąžuolai.

Savo užsakytą ąžuolą bus galima atsiimti keturiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Šių metų visuotinis ąžuolų sodinimas vyks gegužės 13-ąją – Tarptautinės šeimų dienos išvakarėse.

 

Pasodinti ąžuolai bus skaičiuojami ir registruojami į specialų visos Lietuvos registrą, bus sukurtas jų pasodinimo žemėlapis. Ąžuolai bus sodinami ir privačiuose, ir savivaldybių ar urėdijų skirtuose plotuose, parkuose, bendruomenių ar įstaigų kiemuose.

Iniciatyvą „Milijonas ąžuolų Lietuvai“ organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Milijonas ąžuolų“. Ji finansuojama organizacijų ir privačiomis rėmėjų lėšomis. Taip pat galima prisidėti neatlygintinais darbais ir ąžuoliukais, transportu, mediena kuoliukams, pasodintų medžių priežiūra, projekto viešinimo ir dizaino darbais.

 

Daugiau informacijos: Birutė Jakučionytė, tel. 8 618 12 181, el. p. milijonasazuolu@gmail.com.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.