Socialinio ir emocinio ugdymo projektas „Šypsenėlę dovanok“

Justina Nemanienė, Sandra Zenkevičienė

Socialinio ir emocinio intelekto ugdymas mūsų dienomis vis aktualesnis. Jis pakloja pamatus vaiko gebėjimams kurti santykius su kitais žmonėmis ir bendraamžiais, lengviau adaptuotis ir valdyti savo emocijas bei jausmus. Vaikams svarbu ne tik atpažinti emocijas, bet ir suprasti, kad nėra blogų emocijų, o tik netinkamas elgesys. Reikia supažindinti su paprastais ir tinkamais būdais, kaip savo emocijas valdyti. Todėl Panevėžio lopšelyje-darželyje „Papartis“ lapkričio 14–18 d. vykdytas projektas, skirtas socialiniams ir emociniams gebėjimams ugdytis, taip pat Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.

 

Projekte dalyvavo visos darželio grupės. Jo metu vaikai dalyvavo mokytojų parengtose vaidybinėse situacijose „Spalvoti pieštukai“, „Emocijų šalyje“, kuriose per pavyzdžius buvo aiškinamasi, kaip elgtis tam tikrose situacijose, užklupus emocijoms, taip pat atskleista, kad kiekvienas vaikas yra svarbus. Per savaitę vaikai žaidė emocijų žaidimus su interaktyviomis grindimis, piešė kūrybinius darbelius ant draugo nugaros, gamino šypsenėles ir keliavo į kitas grupes, dovanojo vieni kitiems darbelius ir žaidė bendradarbiavimo žaidimus.

 

 

Projekto metu pastebėta, kad visi vaikai turi labai daug ką pasakyti, jie nori daug papasakoti, todėl siekiamybė šiame ir kituose planuojamuose projektuose – skirti dėmesio veikloms, kuriose kuo daugiau išgirstamas ir išklausomas kiekvienas vaikas. Išklausyti jie jaučiasi išgirsti ir svarbūs, pasitiki mokytoju.

 

Projekto rezultatas – vaikų bendravimas ir bendradarbiavimas, emocijų pažinimas, jų valdymas, tinkamo elgesio modeliavimas, empatijos ugdymasis.

 

Projektą organizavome mes, Panevėžio lopšelio-darželio „Papartis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Justina Nemanienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Zenkevičienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.