Sniego dienos savaitgalis

Danguolė Tumėnienė
,
Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Pavartę kalendorių atradome, kad Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis. Gamta šiais metais dosni sniegu, tad pasibaigus dar vienai aktyviai nuotolinio darbo savaitei su antrokais nusprendėme savaitgalį praleisti be kompiuterio. Gražų balto sniego ir šaltuko savaitgalį Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos 2b klasės šeimos leidosi į smagias veiklas, į kurias integravome ir pamokų užduotis.

 

Lietuvių kalbos pamokoje mokėmės kurti ir užrašyti sveikinimą. Tad pamokoje įgytus įgūdžius vaikai perkėlė ant sniego. Vieni tiesiog naudodami šaką sniege rašė linkėjimus, kiti sveikinimus užrašė naudodami vandenį, nudažytą guašu.

 

Antrokai šiais mokslo metais dalyvauja eTwinning projekte „STEAMuko draugai“. Tad šauniosios antrokų šeimų laboratorijos šį kartą persikėlė į spindintį sniegą. Per šį savaitgalį buvo atlikta daug naujų bandymų, eksperimentų. Adomas, padedamas tėčio, esant –20 laipsnių šalčiui atliko eksperimentą ir suformavo sniego debesį. Tam prireikė tik karšto vandens ir šiltai apsirengti. Džiugu, kad tokį eksperimentą pavyko atlikti Kajui ir Elijai. Saulė su mama išbandė, kaip šaltis veikia muilo burbulus. Įdomi veikla. Eksperimentuojant įdarbintas buvo ir šaltis. Į balionus ir į vienkartines gumines pirštines buvo pripilta nudažyto guašu vandens ir palikta šalti. Daug džiaugsmo buvo jau kitą dieną. Vaikai džiaugėsi pirmomis savo ledo skulptūromis. Išmanios ir aktyvios sniego dienos savaitgalio veiklos sugulė į knygą.

 

Sniego dienos savaitgalį vainikavo linksmybės ant kalniukų. Džiugu, kad šeimos pasirinko atokesnes vietas, kuriose ne tik buvo visiems linksma, bet ir saugu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.