Sniego diena Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Alma Kažemėkaitienė, Vaineta Čėplienė
,
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos 

Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“ sausio 20 d. buvo minima Pasaulinė sniego diena. (pasaulis ją mini trečią sausio sekmadienį). Svarbiausias šios dienos tikslas – vieninga proga išeiti į lauką ir pasidžiaugti puikia galimybe – gausiai iškritusiu sniegu. Tad kiekvienas bendruomenės narys (net ir namuose ugdomi vaikučiai) buvo raginamas dieną praleisti aktyviai, žiemiškai, išradingai.

 

Lietuvoje oras ne visuomet leidžia pasidžiaugti žiemos malonumais, vis dėlto būtent žiemą aktyvaus judėjimo laiką galime išnaudoti grūdindamiesi, stiprindami imunitetą. O norint tinkamai pasirengti žiemos pramogoms ir visus metus būti sveikiems bei žvaliems, tinka vaikščiojimas, bėgiojimas, įvairūs judrieji žaimai. Todėl šią dieną reikia kuo daugiau laiko praleisti lauke, džiaugtis žiemos teikiamais malonumais.

 

Šis sausis nepagailėjo mums nei šalčio, nei sniego. Nepabūgę šaltuko ir ledo, „Berželio“ vaikai ir visa bendruomenė kasė sniegą ir pylė sniego pilis, statė senius besmegenius, klampojo po sniegą, stebėdami savo ir draugų paliktus pėdsakus, žaidė su sniego gniūžtėmis, sniegu puošė medžius, piešė, rašė ant sniego, ledo su pagaliukais, teptukais, dažais, kūrė sniego angelus, dažė sušalusį sniegą, statė tvirtoves ir gynybines sienas.

 

Visose darželio grupėse mokytojos taip pat atliko įvairiausių veiklų, bandymų, eksperimentų. Pasitelkę kūrybiškumą, vaikai maišė krakmolą su aliejumi, minkė, trupino, kol padarė dirbtinį sniegą. Pagamintą sniegą bėrė saujelėmis, vėrė sniego vėrinius, statė sniego statinius, formavo sniego gniūžtes, lipdė besmegenius, vežė sniegą savivarčiais, ieškojo sniege pasislėpusių gyvūnų. Iš popieriaus gamino sniego gniūžtes ir žaidė „Sniego mūšį“. Statė snaiges iš įvairių „Lego“ kaladėlių.

 

Grupėse vaikai nemažai eksperimentavo su tikru sniegu, naudodamiesi formelėmis statė statinius, juos spalvino guašu, stebėjo, kaip tirpstant sniegui maišosi spalvos ir išgaunami vis nauji atspalviai. Išbandė sušalusio ledo subtilybes, piešė ant jo kurdami nuostabius paveikslus, panaudodami įvairiausią gamtinę medžiagą bei sušaldė lede uogas ir stebėjo įvairiausių raštų mandalas. Sušaldė balionuose bei įvairių formų indeliuose spalvotą vandenį, iš kurių pavyko pastatyti pasakiškas, spalvotas pilis. Iš sniego formavo kalnus ir tarpeklius, kuriuose apgyvendino gyvūnus. Eksperimentavo ir stebėjo kaip verdantis vanduo stipriame šaltyje virsta garais.

 

Pasaulinė Sniego diena suteikė vaikams naujų patirčių ir džiugių emocijų, o vaikai tapo dar sveikesni ir žvalesni.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.