Snaigių puota „Vyturėlyje“

Artėjant pačioms gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams – parduotuvių lentynos žaižaruoja įvairiomis šventinėmis dekoracijomis. Jomis puošiasi įvairios įstaigos: mokyklos, gamyklos darželiai. Pastebėjome, kad pačios mieliausios ir paliekančios šilčiausius prisiminimus yra rankų darbo dekoracijos. Todėl Švenčionėlių lopšelis-darželis „Vyturėlis“ kiekvienais metais pasipuošia auklėtojų rankų darbo kūriniais, bet į gamybos procesą įtraukia ir vaikus su tėveliais. Kūrybinio proceso metu kyla vis kitokių, originalių idėjų. Vykdydami projektą „Darbeliai iš antrinių žaliavų“, sumanėme darželį papuošti snaigėmis, pagamintomis iš atliekų. Siekėme atskleisti, padėti suvokti, kad antrinių žaliavų panaudojimas padeda saugoti gamtos išteklius, švarią aplinką (kuri daro didžiulę įtaką žmogaus sveikatai), skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendradarbiavimą ir kūrybiškumą. Projekte „Snaigių puota“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, dalyvauti pakvietėme visos Lietuvos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Į projektą įsitraukė 58 įstaigos iš 27 Lietuvos rajonų, iš viso – 264 dalyviai.

 

O snaigių grožis! O įvairovė! Stebėjomės idėjų originalumu, mažųjų ir suaugusiųjų išradingumu, drastiškais sprendimais. Mūsų darželį pasiekusios snaigės buvo pagamintos įvairiomis technikomis, panaudojant įvairiausias antrines žaliavas. Džiaugiamės, kad gamindami snaiges visi galėjo geriau pažinti supančią aplinką, gamtą, meną, o dalyvaudami kūrybinėje veikloje atskleisti save kaip potencialų kūrėją. Smagiausia buvo tai, kad snaigių gamyba paskatino vaikučius, tėvelius ir pedagogus pademonstruoti savo kūrybiškumą, išradingumą. Visi galėjo improvizuoti, lavinti smulkiąją motoriką, bendradarbiauti ir išreikšti save. Norėdami, kad „Snaigių puota“ pasigrožėtų kuo daugiau akių, nutarėme parodas surengti lankomiausiose rajono vietose: Švenčionėlių miesto bibliotekoje ir Nalšios muziejuje Švenčionių mieste.

 

Projekto „Snaigių puota“ organizatoriai nori visiems padėkoti už dalyvavimą, kūrybiškumą, idėjas, darbą, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą. Tikimės, kad visiems dalyviams šis projektas patiko ir paliko gražius įspūdžius. Džiaugiamės aktyvumu ir tikimės, kad Jums niekada nestigs išmonės, kruopštumo ir kūrybiškumo, įgyvendinant vis naujas idėjas, siekiant suteikti daiktui antrą gyvenimą ir taip prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo.

 

Svetlana VARNO

Švenčionėlių l.- d. „Vyturėlis“ auklėtoja

Birutė RAČINSKIENĖ, Ivona MARTINKĖNIENĖ

Auklėtojos metodininkės

 

Rimos Paškonienės nuotraukos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.