Smagūs tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai

Gegužės 16 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko vaikų konferencija „Smagūs tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai“, kurioje dalyvavo priešmokyklinio amžiaus vaikai iš Šiaulių ugdymo įstaigų: lopšelių-darželių „Pasaka“, „Trys nykštukai“, „Varpelis“, Jėzuitų mokyklos bei Šiaulių „Romuvos“ ir Dainų progimnazijų.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai nuolat domisi aplinka, tyrinėja, geba rinkti informaciją, ją lyginti, kritiškai vertinti, suvokia priežasties ir pasekmės ryšį, todėl daro nuoseklias ir pagrįstas išvadas. Ugdant pažintinius procesus ypač pasitarnauja eksperimentai, todėl konferencijoje susitikę mažieji kalbėjo viena – mokslo – kalba.

 

Priešmokyklinukai savo ugdymo įstaigoje atliko daugybę vidaus ir lauko bandymų, o darbo rezultatus pristatė per vaikų konferenciją. Kiekviena komanda buvo parengusi po žodinį pranešimą ir vieną mokslinį eksperimentą. Pranešimų temos buvo labai įvairios: „Per mokslo kalnus“ (Dainų progimnazija), „Smagiai eksperimentuojame lauke“ („Romuvos“ progimnazija), „Kodėlčiukų laboratorija“ (lopšelis-darželis „Varpelis“), o labiausiai sudomino bendraamžių demonstruojami eksperimentai: vaikai iš Jėzuitų mokyklos „šokdino“ pupeles ir filtravo nešvarų vandenį, priešmokyklinukai iš lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ pradūrė plastikinį butelį su vandeniu, bet vanduo iš jo neišbėgo, o renginio šeimininkai, lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytiniai, parodė, kaip perverti pripūstą balioną iešmeliu ir jo nesusprogdinti.

Per konferenciją vaikai įgijo naujų žinių, atradimų ir patyrė puikių emocijų.

 

Laura Bajoriūnė

Šiaulių l.-d. „Pasaka“ socialinė pedagogė metodininkė

Erika Steponaitienė, Justina Bagdonaitė

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.