Slovakų mokiniai mokysis iš lietuviško vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“

Lietuvos mokiniams sukurtas vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ išleistas Slovakijoje – jau šį rudenį iš jo mokysis šios šalies vaikai. Vadovėlį adaptavo ir išleido Slovakijos ekonominių ir socialinių studijų institutas (INESS).

Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos penkiolikmečių finansinio raštingumo tyrimas parodė, kad lietuvių ir slovakų mokinių žinios yra panašaus lygio – jų labai trūksta. Kartu su slovakais dalijamės 11–12 vietą iš 15 tirtų šalių, už mus prasčiau pasirodė tik Čilė, Peru, Brazilija, geriau – kaimynės Rusija, Lenkija. Ir mes, ir slovakai esame žemiau tirtų šalių vidurkio.

 

„Slovakijoje mokyklos, skirtingai nei Lietuvoje, neturi atskiros ekonomikos pamokos, ekonomikos mokoma per pilietinio ugdymo pamokas. Kiek ekonomikos temų bus išdėstyta ir kiek tam bus skirta laiko, priklauso nuo konkrečios mokyklos, mokytojo. Lietuvoje vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ po mokyklas išplito labai greitai, tikimės, kad jis padės gerinti ekonomikos žinias ir Slovakijoje“, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė, viena vadovėlio autorių Marija Vyšniauskaitė.

„Ekonomikos žinių trūkumas yra aktuali problema Slovakijoje, šio dalyko mokytis reikia nuo mokyklos suolo. Tikimės, kad šis vadovėlis ekonomikos mokymą pakels į kitą lygį“, – pristatydamas vadovėlį teigė Slovakijos ekonominių ir socialinių studijų instituto direktorius Richardas Durana.

 

Iš 2015 m. išleisto vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą“ šiuo metu mokosi 78 proc. šalies devintokų-dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos yra privalomos. Tai yra daugiau kaip 22 tūkst. mokinių kasmet. Naujos kartos vadovėlio projektą sudaro tradicinio formato ir elektroninis vadovėliai, seminarai pedagogams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mokytojai.

Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ po pasaulį sklinda vis plačiau – Gruzijoje juo naudojasi jau 600 mokytojų, dar šį pavasarį jis bus pristatytas Ukrainoje. Taip pat artimiausiu metu pasieks Bosnijos ir Hercegovinos mokinius. Keletas skyrių yra pritaikytų ir jau išbandoma Kanadoje. Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ yra išrinktas geriausiu pasaulyje projektu „The Templeton Freedom Award“ ir pripažintas geriausia mokymosi priemone pasaulyje Londono knygų mugės apdovanojimuose.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.