Skuba tigras pas vaikus

Nijolė Rimkuvienė
,
„Pelėdžiukų“ grupės vyresn. mokytoja
Egidija Dobilaitė
,
mokytoja metodininkė

Jau atskubėjo Naujieji 2022-ieji Metai. „Jie lydimi ir įvardijami tigro metais. Tigras iš esmės – didelė katė. Jis mėgsta lepintis saulėje ir minkštoje žolėje. Juk metų herojus – plėšrūnas, …visaėdis, vertina mėsą ir žalumynus“, – taip apie šių metų talismaną ar simbolį aiškinama savaitiniame leidinyje „Savaitė“ Nr.52 2021 gruodžio 30 d. psl. 44.

 

Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ „Pelėdžiukų“ grupės darbuotojos (Nijolė Rimkuvienė, Tamara Lisauskienė, Egidija Dobilaitė) sumanė vaikučius „Ryto rate“ pradžiuginti su atvykusiu svečiu Tigriuku. Skambant muzikai, pastuksenęs į duris, įėjo Tigriukas, kuris atsinešė kalendorių, knygelę-pasakaitę apie savo šeimą bei kaip dabar madinga – naudodamasis informacinėmis technologijomis parodė filmuką apie savo laisvalaikį, pomėgius ir pakvietė pasiklausyti pasakojimo „Karališkasis Tigras“ Facebook Twitter.

 

Planuojamos veiklos tikslas buvo suteikti vaikučiams žinių apie šių metų herojų Tigrą, suteikti malonių emocijų, palaikyti draugiškus santykius su šalia esančiais.

Uždaviniai:

1.Vaikai sužinos apie gyvūno Tigro ypatybes, gyvenimo būdą.

2 Susipažins su metų skaičiuotoju Kalendoriumi.

3.Tobulės orientacija aplinkoje.

4.Plėtosis kasdieniai gyvenimo įgūdžiai: svečio sutikimas, linksmybės, išlydėjimas į namus.

5.Lavės vaizduotė, tobulės kūrybiškumas.

 

Susitikimas prasidėjo nuo kasdieninio pasisveikinimo. Žaisti su vaikučiais panoro ir tigriukas. Jis žadėjo vaikams būti mandagus, draugiškas visus šiuos metus ir stengtis tokiais būti kvietė visus lopšelinio amžiaus „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius. Interaktyvioje lentoje mažieji stebėjo Tigriuko šeimos gyvenimo akimirkas, kasdienius rūpesčius, žaidimus su šeimos nariais, draugais, kaimynais. Pažaidė žaidimą, mankštelę, šokį ir dainelę. Po to ugdytiniai panoro ruošti Tigriukui dovanėlių – labai noriai ir aktyviai pasirinkta meninės raiškos forma sukūrė šių metų herojaus Tigro portretų. Įteikdami svečiui piešinėlius mažieji tarė „prašom“, o šis mandagiai dėkojo už savo portretus tardamas „ačiū“.

 

Džiaugiamės spontaniškai kilusia idėja sausio trečiosios rytą pasikviesti pas mažylius šių metų herojų tigrą, kuris padėjo plėtoti ugdytiniams bendrąsias ir bendrakultūrines kompetencijas. Juk mažyliai sužinojo apie šių metų „palydovą“ tigrą, pagausino šnekamosios kalbos žodyną – geltona, balta, oranžinė, sužinojo, kad tigrai mėgsta ėsti mėsą, žalumynus. Susipažino, kad metus skaičiuoja kalendorius. Metai turi daug dienų, savaičių, mėnesių ir keturis metų laikus. Naujieji Metai visuomet prasideda žiemą. Žaisdami žaidimus ir dainuodami daineles pagal girdimus žodžius plėtojo orientaciją aplinkoje, nes bandė judėti į šoną, į dešinę, į kairę. Įgudo tvirčiau stovėti ant kojų, mojuodami rankomis į kairę, į dešinę. Pakartojo sutikdami, priimdami atvykusį svečią auksinius žodelius „Labas rytas, sveiki, laba diena, ačiū, prašom ar prašau, atsiprašau, atia, viso gero, gero kelio, sudie“… Svarbiausia, kad mažyliai buvo aktyvūs veiklų metu, šypsena ir džiugi nuotaika spindėjo veidukuose.

 

Apie vykusį renginuką informavome tėvelius grupės „Facebook“ ir sulaukėme grįžtamojo ryšio – pagarbių tėvelių komentarų ir padėkų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.