Skrydžių sezono pradžia

Kristina Sereikienė

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijoje ir vėl darbinga vasara. Įvairiuose šalies aerodromuose gegužę ir birželį prasidėjo vaikų aviacijos skrydžių sezonas. Alytaus, Baisogalos, Biržų, Ignalinos, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Telšių, Vilniaus ir Zarasų eskadrilių auklėtiniai, vadovaujami atsidavusių, ilgametę patirtį sukaupusių skraidymo instruktorių, nedidelėmis grupelėmis, laikydamiesi saugos reikalavimų, pradėjo rinktis į taip lauktus užsiėmimus.

 

Oškinio akademijoje mokslo metai pradedami sausį, žiemą kremtama vaikų aviacijos teorija, o pavasarį, vos nutirpus sniegui ir išsausėjus dangai, vaikai susirenka pirmajam sezono skrydžiui. Šalies aerodromai, vaikų aviacijos skrydžių aikštelės, kilimo tūpimo takai vėl prisipildo vaikų. Lietuvos miestų ir miestelių aeroklubų pašonėse jaunieji pilotai nedidukais, bet užtikrintais žingsniais žengia aviacijos keliu. Vieni jaučiasi drąsiai, kiti su dideliu jauduliu, bet visiems be išimties sezono pirmasis skrydis, kaip pirmosios maudynės vasarą – oda pašiurpsta, šypseną sunku sutramdyti…

 

LMNŠC Oškinio akademija vykdo neformaliojo vaikų švietimo programą „Vaikų aviacijos pilotas“, skirtą vaikams nuo 9 iki 15 metų amžiaus, ir trumpalaikes edukacijas, kurių dėka su aviacija gali susipažinti net darželinukai. Ugdymo procesas vykdomas individualiai. Skraidymo instruktorius atsižvelgia į kiekvieno vaiko gebėjimus, kompetencijas, kūno konstitucijos tipą. Kiekvienas vaikas gali atrasti laiko užsiėmimas, nes jie vyksta po pamokų, savaitgaliais ir vasaros atostogų metu. Akademijos veikla finansuojama LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei rėmėjų lėšomis, dėl to vaikams, besimokantiems pagal NVŠ programą „Vaikų aviacijos pilotas“, kasdieniniai užsiėmimai nekainuoja. Akademijoje laukiami norintys ją lankyti 9–14 m. vaikai.

 

Oškinio akademijos nuotr.

Mokiniai, reguliariai lankydami užsiėmimus, įsisavinę pilotavimo praktikos pratimus, numatytus programoje, laiko pilotavimo egzaminą. Išlaikiusieji gauna Vaikų aviacijos piloto licenciją. Kalbant apie rezultatus – kasmet apie 30 mokinių išlaiko pilotavimo egzaminus ir tampa licencijuotais vaikų aviacijos pilotais. Būdami penkiolikos, pilotai laiko baigiamąjį egzaminą, o išlaikiusieji gauna NVŠ pažymėjimą. Pastarųjų kasmet įteikiama apie 20.

 

Dalis baigusiųjų Oškinio akademiją toliau tęsia skraidymus aeroklubuose pagal suaugusiųjų mokymo programas. Vėliau dalis jų pasirenka aviatoriaus profesiją, studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universitete Antano Gustaičio aviacijos institute ar Kauno technologijos universitete, kur rengiami visų pagrindinių aviacijos sričių specialistai: pilotai, skrydžių vadovai, inžinieriai. Kita dalis, kuriems profesionalaus aviatoriaus kelias pasirodo per sunkus, aviaciją pasilieka sau kaip sportą ar prasmingą pomėgį.

 

Siekdama įgyvendinti savo tikslą – vaikų domėjimąsi aviacija – Oškinio akademija nuolat stengiasi tobulinti ugdymo procesą, daryti jį patrauklų auklėtiniams, patogiau prieinamą vaikų tėveliams / globėjams. Nepakeičiamas ir partnerių indėlis – šalies aeroklubai, aerodromai, aviacijos entuziastai jau ne vienerius metus bendradarbiauja su akademija, padėdami auginti jaunąją aviatorių kartą, prisidėdamas prie eskadrilių gyvavimo.

 

Jauniesiems Lietuvos pilotams šį sezoną belieka palinkėti ryžto, valios ir palankaus oro.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.