„Skrydis į sveikatą“

Jurgita Drąsutytė
,
Klaipėdos r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

Pasaulio sveikatos organizacija sveikatą apibūdina kaip fizinę, psichinę ir socialinę gerovę, o ne tik ligų ar negalios nebuvimą. Todėl ypatingą svarbą turi sveiko vaiko vystymasis, galimybė gyventi harmoningai besikeičiančioje aplinkoje. Vaikų sveikata – tai laipsnis, kuriuo individualus vaikas ar vaikų grupės gali arba turi galimybę išvystyti ar realizuoti savo potencialą, patenkinti poreikius, formuoti kompetencijas, leidžiančias sėkmingai sąveikauti su jų biologine, fizine ir socialine aplinkomis. Formuojant vaiko aplinką didelę įtaką daro mokykla, todėl labai svarbu sudaryti tinkamas visapusiško tobulėjimo ir vystymosi sąlygas.

Sveikatą stiprinanti mokykla – tai ugdymo įstaiga, kurios visa bendruomenė, pasitelkdama veiklos partnerius, siekia stiprinti jos narių fizinę, protinę ir dvasinę sveikatą, kuriant sveikatai palankią fizinę ir psichologinę aplinką. Bendradarbiaujant švietimo ir sveikatos sektoriams šių metų balandžio 12 d. Gargždų kultūros centre buvo surengtas forumas „Skrydis į sveikatą“, kurio tikslas – suburti ugdymo įstaigas į Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą, pristatyti jo naudą ir pasiekimus.

 

Per forumą Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Alė Šimaitienė pristatė sveikos gyvensenos idėjų pradžią Klaipėdos rajone ir ugdymo įstaigoje, Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Neringa Tarvydienė kalbėjo apie mokinių gyvensenos pokyčius rajone. Forume dalyvavo ir pranešimą skaitė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus patarėja dr. Rita Sketerskienė. Ji kalbėjo apie tarpsektorinio bendradarbiavimo naudą kuriant Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Savo patirtimi pasidalijo Kauno rajono švietimo centro ir ugdymo įstaigų darbuotojai. Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų (Dovilų, Plikių Ievos Labutytė pagrindinių mokyklų, Slengių ir Šiuparių mokyklų-daugiafunkcių centrų) atstovai dalijosi gerąja patirtimi, ką reiškia būti Sveikatą stiprinančia mokykla ir kokią naudą tai duoda mokyklai bei jos bendruomenei. Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos auklėtinė visiems susirinkusiems pasiūlė atlikti testą apie vandens nauda žmogaus organizmui ir jo svarbą visose gyvenimo srityse. Dovilų pagrindinės mokyklos ugdytiniai klausytojus pakvietė mankštintis. Ši judri veikla ne tik išjudino auditoriją, bet ir praskaidrino nuotaiką. Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laima Anužytė-Kilnė parodė nuotaikingą filmuotą medžiagą apie jau tradicija tapusias veiklas. Šiūparių mokyklos-daugiafuncio centro ugdytiniai gražiu ir prasmingu pasirodymu užbaigė visą renginį, pakvietė paragauti nuolat mokykloje geriamų šviežių sulčių. Intarpus tarp pranešimų papuošė Gargždų lopšelių-darželių „Gintarėlis“ ir „Ąžuoliukas“ ugdytinių pasirodymai sveikatos temomis. Vaikai šoko, sekė pasakas, vaidino.

 

Šis renginys buvo skirtas ne tik Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 25 metų jubiliejui paminėti, bet ir kitoms ugdymo įstaigoms pakviesti jungtis į šį tinklą. Siekiama, kad 95 proc. rajono mokinių ateityje mokytųsi sveikatą stiprinančioje mokykloje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.