„Skamba dainos Lietuvėlėje, dainuoja mūsų šeimynėlė 2022“

Diana Polekienė
,
Šiaulių l.-d. „Voveraitė“ meninio ugdymo mokytoja

Šiaulių lopšelis-darželis „Voveraitė“ 2021–2022 mokslo metus užbaigė gražiu ir skambiu akordu – respublikiniu dainų projektu-festivaliu „Skamba dainos Lietuvėlėje, dainuoja mūsų šeimynėlė 2022“. Projekto-festivalio organizatorė – aš, meninio ugdymo mokytoja Diana Polekienė, koordinatorės: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Kaciucevičė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Viktorija Tvaskūnienė. Festivalio tikslas – stiprinti ugdytinių šeimų ir pedagogų, socialinių partnerių bendradarbiavimą, skiepijant meilę dainai, pasitelkiant informacinių technologijų priemones.

 

Šis renginys jau vyksta antrus metus, todėl didžioji dauguma dalyvių dalyvauja antrą kartą. Respublikiniame projekte-festivalyje dalyvavo daug atlikėjų: įvairūs ugdymo įstaigų vaikų kolektyvai, vaikai su tėvais, su kitais šeimos nariais, mokytojais. Galime pasidžiaugti ne tik įvairiomis dainininkų kolektyvų sudėtimis, bet ir plačia atlikėjų geografija. Sulaukėme virtualių dainų iš lopšelių-daželių ir mokyklų, dainavimo studijų ir meno mokyklų: Vilniaus, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno miestų ir rajonų, Šiaulių, Panevėžio, Varėnos, Joniškio, Alytaus, Telšių, Kelmės, Radviliškio, Širvintų miestų.

 

Festivalyje skambėjo nuoširdžios, skirtingos tematikos dainos. Buvo apdainuota šeima, mama, gyvūnai, gamtos reiškiniai. Skambėjo įvairi instrumentuotė. Festivalį papuošė dainos, nuskambėjusios ne tik lietuviškai, bet ir lenkiškai, žemaitiškai. Džiugu, kad kiekvienai įstaigai pavyko sutelkti bendruomenę kūrybinei veiklai, socialinei partnerystei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.