Skaityti gali būti smagu

Gitana Melnykaitė
,
Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Ne paslaptis, kad vis labiau modernėjant visuomenei keičiasi požiūris į knygas ir skaitymą. Deja, dažnai šis pokytis nėra teikiantis džiaugsmo. Skaitymo, kaip malonios ir naudingos veiklos, problema ypač aktuali bendrojo ugdymo mokyklose. Vis sunkiau tampa įtikinti mūsų ugdytinius knygų teikiama nauda, tad šiemet su kolegėmis lituanistėmis nusprendėme paskatinti ir mokinius, ir kitus mokyklos bendruomenės narius paimti į rankas knygą.

 

Artėjant gegužės 7-ajai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo įdomiame projekte „Koduota knygos žinutė“. Šmaikštaudami parodėme, kokią mintį iš mūsų namų siunčia knygų lentynos. Dėliodami knygas sukūrėme apie šimtą smagių, mįslingų ar neįprastų sakinių.

 

Dar labai džiugu, kad šiemet pavyko surengti visuotinę skaitymo skatinimo akciją „Renkuosi skaityti“, skirtą paminėti Spaudos, kalbos ir knygos dieną. Šiai akcijai iškėlėme vieną tikslą – tarp visų bendruomenės narių propaguoti skaitymą, kaip prasmingą veiklą, skatinančią įvairiapusę (kultūrinę, emocinę, socialinę) asmenybės ūgtį.

 

Mintis organizuoti renginį kilo dar praėjusių metų gegužę, besikalbant su mokyklos direktore Daina Juškauskiene apie tai, kaip nenoriai paaugliai (jų mūsų mokykloje daugiau kaip penki šimtai) skaito. Planavome, kad akciją surengsime būtent gegužės 7-ąją. Skaitymai buvo numatyti įvairiose Vilkaviškio vietose, juose turėjo dalyvauti dauguma mokyklos bendruomenės narių. Bet planus turėjome keisti dėl prasidėjusio karantino. Taikydamiesi prie šiandienos situacijos šalyje, akciją perkėlėme į virtualią erdvę. Beveik dvi savaites mokiniai, jų šeimų nariai ir mokytojai siuntė vaizdo įrašus su skaitomais mėgiamiausiais kūriniais ar jų ištraukomis. Sulaukta daugiau kaip šimto įrašų, iš kurių sumontuoti šeši 15 min. trukmės filmukai. Džiugu, kad „Facebook“ socialiniame tinkle jais dalijosi ne tik mūsų mokyklos bendruomenės nariai.

 

Tikimės, kad tokia skaitymo akcija taps dar vienu gražiu tradiciniu mūsų mokyklos bendruomenės renginiu. Kitais metais skatinsime, kad dalyvautų ir kitų rajono mokyklų bendruomenės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.