Skaitymo virusas Senamiestuko pasaulyje

Ar jums patinka niūrią popietę įsitaisyti su knyga rankoje? Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos vaikai į šį klausimą atsakytų – taip. Jau trečią mėnesį senamiestukai sukasi Alytaus miesto savivaldybės finansuojamo neformaliojo švietimo ir skaitymo skatinimo projekto „Senamiestukai knygų pasaulyje“ veiklose. Mokinių aktyvo įkurtas Knygų komitetas kartu su bibliotekininke Elvyra Majauskiene pakvietė pasinerti į knygų pasaulį: jaukiai įsikūrę mokyklos bibliotekoje ar skaitymo kampeliuose senamiestukai klausėsi nominuotų vaikų knygų ištraukų ir patys skaitė.

 

Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai gamino skirtukus knygoms, iliustravo bei kūrė neįtikėtinas istorijas, stebėjosi knygų lapais – paveikslais, džiaugėsi išradingai sukurtais, knygų herojų takeliais keliaujančiais žaislais. Pirmokėliams teko įveikti skaitymo estafetės užduotis mokyklos kieme, o nepakartojamas akimirkas, puikią nuotaiką dovanojo herojaus diena – mokyklos koridoriuose klegėjo gausybė įvairių personažų.

 

Spalio mėnesį mokiniai dar spėjo pažiūrėti Keistuolių teatro edukacinį spektaklį „Pati labiausia pasaka“, apsilankyti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vaikų skyriuje, o paspaudus šaltukui, garsinio skaitymo pusvalandžio metu domėjosi šiaurės šalių rašytojų kūriniais.

 

Įsitraukus į skaitymo veiklas, kilo klausimas, kokias knygas vaikystėje skaitė tėveliai? Tuomet vėl pasidarbavo Knygų komitetas, ir atliko apklausą-tyrimą „Ką skaitė mano tėvai ir seneliai?“ Rezultatai vaikus nustebino. Pasirodo, kad populiariausios tėvelių ir senelių knygos yra gerai pažįstamos. Tai – Astridos Lindgren (Astrid Anna Emilia Lindgren) kūriniai, Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry) „Mažasis princas“, Brolių Grimų pasakos… Senamiestukus suintrigavo tik rašytojo Žiulio Gabrielio Verno (Jules Gabriel Verne) pavardė.

 

Net ir pandemijos saugumo reikalavimai nesukliudė projekto veikloms. Alytaus miesto teatro, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos edukacijos vyko virtualioje senamiestukų erdvėje. Nuotoliniai susitikimai ir tėvelių adventiniai ryto skaitiniai kūrė šventinę nuotaiką, skatino smalsumą ir norą pasinerti į knygų pasaulį. O visuotinio skaitymo pusvalandžio metu „Senamiestukai skaito“ – užregistruotas pirmasis mokyklos rekordas – knygas vienu metu skaitė 327 mokyklos bendruomenės nariai.

 

Projektą vainikavo baigiamasis renginys „Knygų labirintais“, kurio metu surengtas protmūšis, apžvelgti projekto rezultatai, dovanėlėmis apdovanoti patys smalsiausi ir aktyviausi mokyklos skaitytojai, pasidžiaugta virtualių fotografijų paroda „Senamiestuką lydi knyga“.

 

Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.