Skaitmeninis marketingas – „madinga“ specialybė ar perspektyvi profesija?

Užimtumo tarnybos duomenimis, jau keletą metų iš eilės matoma tendencija, jog skaitmeninio marketingo specialistų darbo rinkoje vis dar labai trūksta, nors jų darbo užmokestis viršija vidutį, lyginant su kitų profesijų atstovais. Taip pat dauguma personalo atrankos specialistų, vykdydami darbuotojų atrankas teigia, jog trūksta skaitmeninės rinkodaros specialistų, kurie išmanytų, kaip įveiklinti duomenis, mokėtų naudotis naujomis technologijomis, gebėtų atlikti konversijas bei įvairius skaičiavimus, efektyviai bendrautų ir bendradarbiautų su reklamos ir komunikacijos agentūromis. Apie skaitmeninio marketingo specialistų rengimo iššūkius bei šios srities profesionalų stoką „Žinių radijo“ laidoje „Rinkodaros guru“ diskutavo Kazimiero Simonavičiaus universiteto Verslo inovacijų mokyklos vadovė Deimantė Žilinskienė, „Favro“ marketingo vadovė ir „Women Go Tech“ valdybos narė Jarūnė Preikšaitė kartu su laidos vedėju Giedriumi Juozapavičiumi.

 

 

Rinkodaros specialistų stoką darbo rinkoje gali išspręsti kokybiškos studijos

 

Kazimiero Simonavičiaus universitetas atliepdamas šiuolaikinės darbo rinkos poreikius, bendradarbiaudamas su verslo atstovais,  siūlo išskirtinę Skaitmeninio marketingo bakalauro studijų programą, kuri rengia šios srities specialistus, sėkmingai įsidarbinančius dar studijų metais.

 

„Pastebima tendencija, jog Lietuvos universitetai vis dar per mažai paruošia taip reikalingų skaitmeninio marketingo specialistų. Tačiau galima daryti prielaidą, jog taip yra dėl komunikacijos stokos ir, žinoma, jauno žmogaus pasirinkimo, nes nelabai žino šios specialybės perspektyvų. Dėl šios priežasties vis dar nepakankamas kiekis žmonių renkasi skaitmeninio marketingo studijas. Kiti vietoj studijų renkasi įvairius mokymus, todėl vis dar turime kvalifikuotų specialistų trūkumą darbo rinkoje. Todėl svarbu, kad tiek aukštosios mokyklos, tiek verslas prisidėtų prie skaitmeninio marketingo specialybės populiarinimo ir žinomumo didinimo, nes taip pavyktų pritraukti jaunus žmones, norinčius rinktis šią perspektyvią profesiją”, – teigia KSU Verslo inovacijų mokyklos vadovė Deimantė Žilinskienė.

 

„Favro“ marketingo vadovė ir „Women Go Tech“ valdybos narė Jarūnė Preikšaitė taip pat pasidalino savo patirtimi apie tai, kaip sekėsi pritraukti marketingo specialistus, turinčius darbo patirties į savo komandą. Atrankos procesas užsitęsė net iki pusės metų, kol pavyko rasti tinkamus žmones ir suburti juos.

 

„Pagrindinė problema, ieškant skaitmeninio marketingo specialistų yra ta, jog dauguma kandidatų, pretenduojančių dirbti tarptautinės įmonės marketingo skyriuje ateina arba su per maža patirtimi, arba su pernelyg dideliais lūkesčiais, kurie ne visada atitinka turimas kompetencijas. Daugumos jaunų žmonių komunikacijoje darbo pokalbio metu jaučiamas noras gauti įvairias papildomas vertes, susijusias su darbo aplinkos komfortu, laisvu darbo grafiku, bendromis kelionėmis ir kitomis motyvacinėmis priemonėmis. Tačiau visi šie dalykai neturėtų užgožti pagrindinės informacijos, susijusios su darbo specifika, atsakomybėmis, organizacijos tikslais, konkrečiomis darbo užduotimis ir funkcijomis“, – apie pagrindinius iššūkius, ieškant skaitmeninio marketingo specialistų kalbėjo KSU alumnė, dirbanti marketingo vadove, Jarūnė Preikšaitė.

 

Kokių kompetencijų reikia skaitmeninio marketingo specialistui?

 

„Pirmas dalykas, ko tikimasi personalo atrankos metu – tai turima darbo patirtis, kuri vertinama pagal tai, koks buvo konkretus asmens indėlis kuriant marketingo strategiją ir įgyvendinant reklamines kampanijas. Kitas, nemažiau svarbus aspektas, yra analitinis mąstymas ir gebėjimas vertinti duomenis bei daryti išvadas. Taip pat svarbu, kokiais kriterijais vadovaujantis priimate sprendimus, gerinate vykstančius procesus. Trečias, ne ką mažiau svarbus dalykas, yra žmogaus potencialas, kaip jis mato save šioje darbo pozicijoje“, –  teigia „Favro“ marketingo vadovė ir „Women Go Tech“ valdybos narė Jarūnė Preikšaitė.

 

Jai pritarė ir KSU Verslo inovacijų mokyklos vadovė Deimantė Žilinskienė, kuri teigia, jog visos šios išvardintos savybės puikiai telpa į „minkštųjų gebėjimų“ (angl. soft skills) apibrėžimą. Šiems įgūdžiams galima priskirti ir lyderystę, organizacinę elgseną, gebėjimą projektuoti asmeninę karjerą. Nemažiau svarbūs ir ,,jėgos” gebėjimai (angl. power skills) – sveikatingumo elementai, kalbų mokėjimas, gebėjimas strateguoti ir planuoti, taip pat ir techniniai gebėjimai, reikalingi dirbant su naujomis technologijomis, programomis. Visi šie dalykai yra integruoti į skaitmeninio marketingo studijų programą Kazimiero Simonavičiaus universitete.

 

„Viena svarbiausių kompetencijų būsimam skaitmeninio marketingo specialistui yra gebėjimas nusistatyti sau tikslus ir pasiekti rezultatų. Tad, manau, studijos universitete sudaro puikų kompleksą, apimantį tiek techninius įgūdžius, duomenų analitiką, tiek turinio marketingo kūrimą bei valdymą. Taip pat yra ugdomi ir minkštieji įgūdžiai, padedantys ne tik geriau save pozicionuoti, bet ir vystyti asmens prekės ženklą, kuris atsiranda kartu su karjeros projektavimu. Skaitmeninio marketingo studijų metu studentai dirba su realiais projektais, kur gali spręsti įvairius marketingo uždavinius realiose įmonėse. Jie, padedami mentoriaus, kuria įvairias marketingo strategijas, išsikelia tikslus ir juos įgyvendina, įsivertindami pasiektus rezultatus. Tai padeda ne tik įgyti praktinės patirties, bet ir susikurti savo portfolio, kuris pravers ieškant darbo skaitmeninio marketingo ar komunikacijos srityse. Tad reikalingos ne tik skirtingos kompetencijos, bet ir kūrybiškumas, kurį svarbu pradėti lavinti jau mokyklos suole“, – apie profesines kompetencijas, reikalingas skaitmeninio marketingo specialistui kalbėjo KSU Verslo inovacijų mokyklos vadovė Deimantė Žilinskienė.

 

Pilnas Žinių radijo laidos „Rinkodaros guru“ įrašas: https://cutt.ly/QLRYNRp

 

Daugiau apie Skaitmeninio marketingo studijas Kazimiero Simonavičiaus universitete: https://cutt.ly/4LRUoC9 .

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.