Skaitmeninio pasaulio stebuklai ir… grybai

Ingrida Karskienė, Aurelija Dirginčienė

Sausio 6 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 1a ir 4a klasių mokinukai, „Norplus“ – „eTwinning“ projekto „Skaitmeninio pasaulio stebuklai“ (angl. Wonders of the Digital World) dalyviai, susiruošė „grybauti“. Žiemą grybauti? Nustebote? Tik ne į mišką, o Joniškio rajone įsikūrusį „Baltic Champignons“ ūkį. Puikią išvyką vaikams padovanojo progimnazijos 1a klasės mokinio Marko tėvelis.

Pasitelkus technologijas auginami pievagrybiai parduodami visoje Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Įdomu buvo pamatyti, kaip iš mažų pilkų dulkelių kyla baltutėliai pievagrybiai. Ūkio šeimininkas išdalijo kiekvienam mokinukui po dėžutę… ir prasidėjo grybavimo varžybos!

 

O šiomis dienomis 1a ir 4a klasėse kvepia grybais! Vaikai iš „Baltic Champignons“ ūkio gavo dovanų – pakuotes grybienos. Klasėse auga grybai. Ne tik auga… Mokinukai matuoja, skaičiuoja, kiek pievagrybiai paaugo per dieną, fotografuoja ir piešia – ruošiasi darbelius skaitmenizuoti… Klasės sudarė grafiką, kas nešasi dienos derlių namo ir gamina bei kitą dieną klasės draugus vaišina patiekalais iš pievagrybių. O štai ketvirtokai ir mokykloje kepė sveikuoliškas picas su pievagrybiais. Pirmokai planuoja klasėje kepti blynelius. Vaikai daug sužinojo apie grybus, jų naudą. Net tie, kurie buvo įsitikinę, kad nemėgsta grybų ir jų nevalgo, ragavo ir gyrė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.