Skaitmeninės kompetencijos tobulinimas „Erasmus+“ projekte

Kristina Dagienė
,
bibliotekininkė, pradinių klasių mokytoja

Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos mokytojai kartu su partneriais iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Estijos 2020–2022 m. dalyvauja programos „Erasmus+“ KA229 projekte  „Artırılmış Gerçeklik – 3D“ (angl. „Augmented reality“). Projekto dalyviai džiaugiasi galėdami įgyvendinti numatytas veiklas gyvai. 2021 m. rudenį įvyko du susitikimai: rugsėjo 19–25 d. Turkijoje Stambulo EYUP IMKB MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI mokykloje ir lapkričio 14–20 d. Italijoje Bernaldos mieste esančioje ISTITUTO ISTRUZIONE SUPERIORE BERNALDA FERRANDINA mokykloje.

 

Susitikimų metu mokytojai tobulino įgūdžius informacinių technologijų ir komunikavimo srityse, dalijosi patirtimi, kaip šiuolaikines technologijas galima panaudoti ugdymo procese, kaip papildytos realybės technologijas taikyti ugdymo procese siekiant motyvuoti, sudominti mokinius. Ši technologija padeda ant matomos tikros realybės uždėti papildomus vaizdo, garso informacijos sluoksnius, kuriuos galima peržiūrėti išmaniajame telefone, ekrane ar su specialiais 3D akiniais. Šiuolaikinėje internetinėje erdvėje sukurta daug programėlių, kurios padeda ne tik giliau pažvelgti į įvairius reiškinius ar gauti daugiau informacijos, bet ir lavinti vaizduotę bei kūrybinius gebėjimus. Šalių atstovai dalijosi patirtimi, kokias programėles galima pritaikyti pamokų metų, kaip naujas technologijas panaudoti mokantis už mokyklos ribų („mokymasis be sienų”). Projekto dalyviai dirbdami grupėse mokėsi naudotis papildytos realybės programomis, naudodamiesi lazeriniu skaneriu patys kūrė virtualias keliones. Projekto dalyviai susipažindami su šalių kultūra, lankydamiesi objektuose, ieškodami informacijos, naudojo papildytos realybės programėles (AR), o kelionių metu smagiai išbandė papildytos realybės navigacines programas.

 

Gimnazijos mokytojai įgyta patirtimi ir žiniomis naudojasi ne tik savo pamokose, ugdymo procese, bet ir mielai dalinasi su kolegomis. Meškuičių gimnazijos mokytojai, įsitraukdami į projektą, išbandė virtualios realybės 3D akinius. Nauji technologiniai potyriai suteikė gerų emocijų, sukėlė pažinimo džiaugsmą, kilo idėjų, kaip naujas technologijas panaudoti ugdymo procese. Ruošiantis dirbti pagal atnaujintas programas, skaitmeninės technologijos taps neatsiejama gyvenimo dalimi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.