Šimtus pedagogų sutraukiantis Olimpinio švietimo forumas: „Greičiau, aukščiau, tvirčiau – kartu“

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) septintą kartą surengs jau tradiciniu tapusį „Olimpinį švietimo forumą“. Gegužės 3 dieną Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre vyksiantis renginys šiais metais dalyvius pasitiks tema „Greičiau, aukščiau, tvirčiau – kartu“.

 

Forumo tikslas – kitaip pažvelgti į formalųjį švietimą. Renginio metu bus siekiama supažindinti pedagogus, savivaldybių bei jaunimo organizacijų darbuotojus, trenerius ir visus, besidominčius olimpiniu judėjimu, su kitokiomis ugdymo galimybėmis, įkvėpti, padėti plėsti akiratį bei atrasti savo profesiją iš naujo. Forumo metu pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus savo sričių specialistai, visuomenėje žinomi veidai, Lietuvos olimpiečiai bei paralimpiečiai, pedagogai.

 

Šiais metais forumo tema pasirinkta atsižvelgiant į atnaujintą olimpinį šūkį ir su juo susijusią simboliką. „Prie olimpinio šūkio „Greičiau, aukščiau, tvirčiau“ pridėtas žodis „kartu“ simbolizuoja žmonijos vienybę ir solidarumą iššūkių akivaizdoje. Tai atsispindės ir šių metų forumo temose. Kalbėsime apie olimpines vertybes ir jų taikymą gyvenime, kilnų elgesį, kūno ir proto darną bei viso to reikšmę ugdymo procese.

 

 

Šiais metais forumas – ypatingas. Po dvejų metų pertraukos vėl galėsime gyvai bendrauti su pranešėjais, tarpusavyje diskutuoti, dalintis gerąja patirtimi. Šis renginys – unikali galimybė švietimo darbuotojams susiburti ir formalųjį ugdymą praplėsti olimpinio ugdymo temomis bei veiklomis“, – sakė olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Pranešimų metu specialistai kalbės apie tobulumo siekimą, kilnų elgesį sporte bei gyvenime, pedagogo laikysena ugdant vertybes. Įtraukiančiose diskusijose dalyvaus ir žinomi sportininkai. Apie savo pastangomis pelnytą džiaugsmą kalbės olimpinė čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė bei paralimpinis medalininkas Edgaras Matakas. Renginio dalyviai „Žalgirio“ arenoje taip pat turės galimybę dalyvauti interaktyviose veiklose.

 

„Kalbėdami apie švietimą dažniausiai minime dėstomus dalykus, koncentruojamės į žinių perdavimą. Tačiau ugdant asmenybę, ne mažiau svarbu ugdyti žmogiškąsias vertybes. Renginyje aptarsime pedagogo laikyseną bei analizuosime konkrečius gyvenimiškus olimpinio ugdymo temų pavyzdžius. Tikime, kad renginys ne tik praplės akiratį, bet ir įkvėps“, – apie forumo tikslus kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

 

Registruotis į Olimpinio švietimo forumą galite iki balandžio 28 dienos. Renginys nemokamas.

Nuoroda į registraciją: www.olimpiniosvietimoforumas.lt

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.