Šimtmečio programavimo valanda

Irena Norkūnaitė
,
istorijos mokytoja metodininkė

Birželio 13-ąją Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyko netradicinė programavimo pamoka 5–8 klasių mokiniams. „Šimtmečio programavimo valanda“ – tai integruota virtuali Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka, skirta modernios Lietuvos šimtmečio įvykiams ir herojams, susipažįstant su jais programavimo užduotyse.

 

Atvykę iš sostinės mentoriai-programuotojai Vidmantas, Martynas, Gintaras mokiniams teigė, kad svarbiausia šiuolaikinių žmonių savybė – kūrybiškumas ir smalsumas, nuolatinis sugebėjimas mokytis. Anot jų, kaip akmens amžiaus žmogui padėjo ugnies įvaldymas, taip šiandieniniam žmogui gyvybiškai svarbus technologinis raštingumas.

Mokiniams pamoka buvo naudinga, o užduotys – sudėtingos, bet įdomios. Jas atliko simbolinis vaikų skaičius – 100 mokinių.

Dėkojame „bit&Byte“ kūrybinių technologijų akademijai už galimybę įsitraukti į Vyriausybės organizuojamą šimtmečio iniciatyvų konkurso projektą. Ačiū tariame ir mentoriams Gintarui, Martynui, Vidmantui už įdomią pamoką ir smagią dienos pradžią.

 

Švęskime valstybę ir būkime ne tik vartotojai, bet ir kūrėjai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.