Šiltų Kalėdų grožį kuria vaikai: mažomis rankytėmis išmyluoti žaisliukai

Ana Pipilevičienė
,
Vilniaus lopšelio-darželio „Vėtrungė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Laikas iki Kalėdų – nuostabus, visas tas spindesys, stebuklo laukimas ir tikėjimas gėriu – nepakartojamas ir žodžiais sunkiai aprašomas. Vaikai šių švenčių ypatingai laukia, todėl norisi tą laukimą paversti kuo šiltesniu.

 

Pats gražiausias – kuriantis žmogus. Kodėl? Jis laimingas, akys žaižaruoja, šypsena veide, kurdamas užmiršta viską, atsipalaidavęs. Ar tai būtų suaugęs, ar vaikas. Laimė reikalinga visiems – ir dideliems, ir mažiems.

 

Tokios šiltos ir kūrybingos akimirkos šiais metais užpildė Vilniaus lopšelio-darželio „Vėtrungė“, „Zuikių“ grupės atmosferą. Nusprendėme eglutės žaisliukus gaminti patys.

 

Putplasčio kamuoliukus vaikai apvyniojo mezgimo siūlais. Kiekvienas pasirinko mėgiamą siūlų  spalvą ir ramų kampelį kurti, arba atvirkščiai, procesas kuo puikiausia vyko grupės vidury… o maži pirštukai bandė kruopščiai apvynioti kamuoliuką – kuo tiksliau, neskubėdami… Tokio puikaus rezultato nesitikėjome.

 

Esame aktyvuolių grupė, tad gaminti įsitraukė visi vaikai. Jautėme artėjančių Kalėdų ramybę, tylų susikaupimą, rūpestį ir nuoširdumą… LAIMĘ. Be to, kiekvienas žino, kad vaikų bendrosios ir smulkiosios motorikos ugdymas – viena svarbiausių brandumo mokyklai dalių. Šiltas Kalėdinis žaisliukas – paprastas darbo procesas ir nenusakomas džiugesys išvydus rezultatą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.