Šiemet moksleiviai „balsuos“ Seimo rinkimuose – prasideda socialinis edukacinis KTU projektas „Mokiniai renka Seimą“

Spalio 7 d. 14 val. prasidės tradicinis Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) renginys – politinių debatų ciklas „Mokiniai renka“. Šiais metais šalies moksleiviai „rinks“ Seimą. Prisitaikydami prie šių dienų situacijos, diskusiją rengsime nuotoliniu būdu ir transliuosime internetu.

 

Debatuose kviečiami dalyvauti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Darbo partijos atstovai, kurie diskutuos jaunimui aktualiomis temomis: švietimo, jaunimo užimtumo ir aplinkosaugos politikos klausimais.

Partijos atrinktos atsižvelgiant į visuomenės nuomonę „Vilmorus“ atliktoje apklausoje liepos mėnesį.

Žurnalisto Edmundo Jakilaičio moderuojamoje diskusijoje savo dalyvavimą jau patvirtino kandidatai į LR Seimą – Ingrida Šimonytė, Gintautas Paluckas, Viktorija Čmilytė-Nielsen, taip pat laukiama ir kitų partijų lyderių bei kandidatų.

 

Ankstesnėse šio projekto diskusijose „Mokiniai renka Prezidentą“, „Mokiniai renka Europos Parlamentą“, „Mokiniai renka merą“, „Mokiniai renka ateities universitetą“ tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo daugiau nei 150 šalies mokyklų. Jų metu į KTU atvyko ir tiesiogiai diskusijoje dalyvavo daugiau nei 500 mokinių iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu (teletiltais) prisijungė 5 mokyklos iš Anykščių, Joniškio, Klaipėdos, Plungės ir Vilniaus.

 

„Remdamiesi gerąja edukacinių projektų, kurie jau daugelį metų sėkmingai organizuojami Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, JAV ir kitose šalyse, praktika, pagrindiniu projekto „Mokiniai renka“ tikslu, siekiame skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies pilietiniame gyvenime, gilinti mokinių žinias ir domėjimąsi viešosios politikos procesais bei viešuoju valdymu“, – apie renginį pasakoja vienas jo organizatorių, Kauno technologijos universiteto SHMMF dekanas Ainius Lašas.

 

Šių metų renginyje kviečiami dalyvauti 9–12 kl. mokiniai ir kandidatai į LR Seimą. Diskusijos metu moksleiviai galės užduoti juos dominančius klausimus populiariausių partijų lyderiams ir kandidatams. Debatų eigoje, atskirais diskusijos klausimais, moksleiviai, už jiems patikusią partiją, galės balsuoti internetu. Balsavimo rezultatai bus iš karto matomi ir viešai skelbiami ekrane.

„Šis projektas – tai viešojo valdymo pamoka mokiniams, kuria siekiame „užkrėsti“ jaunus žmones sveiko pilietiškumo dvasia, formuoti įprotį aktyviai dalyvauti rinkimuose, ugdyti gebėjimą priimti pagrįstus ir argumentuotus sprendimus balsuojant. Antra vertus, politikams, šis projektas suteikia galimybę geriau pažinti jaunąjį arba būsimą rinkėją, suvokti jo lūkesčius. Taigi, šis projektas yra prasmingas visiems dalyvaujantiems“, – tvirtina viena renginio organizatorių bei projekto koordinatorė Eglė Vaidelytė.

 

Daugiau apie projektą https://shmmf.ktu.edu/events/mokiniai-renka-seima/.

 

Kauno technologijos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.