Šiaurės šalių literatūros savaitė

Ala Norvilienė
,
bibliotekos vedėja

Šiaurės šalių literatūros savaitė – šviesos ir žodžio šventė, kurios pagrindinė idėja – garsinis grožinių kūrinių skaitymas žvakių šviesoje. Šių metų tema – svajonės ir ilgesys, ypač svarbi šio laikmečio, paženklinto nuotoliniu bendravimu, atstumu, užvertomis sienomis, kontekste, tačiau svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija, nepaisant visų apribojimų.

Alos Norvilienės nuotr. 

Šią savaitę Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinių laukė kitokios nei įprasta literatūros pamokos bei klasės valandėlės. Aštuntokai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Samulioniene skaitė paaugliams siūlomos knygos „Perlų ieškotoja“ (aut. Karin Erlandsson) ištrauką, diskutavo apie draugystę ir ilgesį, priverčiantį skaitytoją susimąstyti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu gyvenime. Pedagogė šio teksto ištraukas išmaniai panaudojo meninio teksto atpasakojimo metodo pakartojimui.

 

Garsinių skaitymų rytmetį 3 klasės mokiniai su mokytoja Žaneta Mickevičiene sugužėjo į skaityklą, čia bibliotekininkė visus supažindino su Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja bei tema. Tada trečiokai žvakių šviesoje keliavo po nepaprastą Klaus Hagerup „Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas“ knygos pasaulį. Po skaitymų užvirė diskusija apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų galime išgelbėti knygas, ką galime padaryti, kad jos nedulkėtų bibliotekų lentynose. Galop trečiokai pabandė sukurti skaitytoje knygoje esančios knygos pabaigą, kur kiekvienas fantazavo, modeliavo, kas įdomaus atsitiks knygos veikėjui.

 

Kitą dieną 8 klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę „Šiaurės šalys ir svajonės“, kur geografijos mokytoja Zita Rimkevičienė pristatė Šiaurės Europos šalis, pasidalijo asmeniniais įspūdžiais ir potyriais, lankantis šiose šalyse. Šios popietės metu mokiniai praplėtė savo geografines žinias.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Edita Čerapienė ir jos auklėtiniai dalyvavo popietėje „Įdomūs faktai apie Šiaurės šalis“. Penktokai buvo supažindinti su Šiaurės šalių literatūros projekto idėja, tema. Visi aptarė, ką simbolizuoja šių metų plakatas, susipažino su skaitomais tekstais. Vėliau, vedini 7 klasės mokinių, Lukrecijos Juščiūtės, Justinos Mamontovaitės ir Skaistės Žeglytės (mokinėms pasiruošti padėjo geografijos mokytoja Jūratė Paulauskienė), apkeliavo Šiaurės šalis, susipažino su jų gamtovaizdžiu, ten gyvenančių žmonių buitimi bei tradicijomis.

 

Literatūra visais laikais leidžia mums nuklysti į svajones, niekas kitas taip nesustiprina žmonių bendrystės, kaip skaitymas, o per pandemiją tai tapo gal net ypač svarbu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *